Barum rallye pozýva

Štvrtok, 30 august 2012

Barum rallye štartuje tento piatok v okolí Zlína a potrvá do nedele. Je súčasťou troch šampionátov – Intercontinental Rally Challenge (IRC), majstrovstiev Európy (ERC) a medzinárodných majstrovstiev ČR.

Škoda Barum rallye

K hlavným favoritom patrí dvojnásobný víťaz a obhajca vlaňajšieho prvenstva Jan Kopecký, ktorý so spolujazdcom Dreslerom vyhral tento rok všetkých päť súťaží započítavaných do majstrovstiev ČR."Veľmi sa na Barumku tešíme. Štartujeme doma, čo je pre nás ďalšia motivácia. Chceme sa predviesť v najlepšom svetle a potvrdiť našu pozíciu v českom šampionáte aj v hodnotení výrobcov IRC."

Juho Hänninen s Mikkom Markkulom chcú zasa v Zlíne urobiť rozhodujúci krok k zisku titulu európskych šampiónov:"Barumka je jedna z najťažších asfaltových súťaží vôbec - ide sa v lese na úzkych cestách a povrch cesty je veľmi skákavý. Očakávam tuhé súboje, pôjde o najlepšie obsadenú súťaž v tomto roku."

Na zlínskej rallye sa predstaví aj obhajca titulu IRC Andreas Mikkelsen so spolujazdcom Olom Floenom na továrenskom automobile Škoda.

Barum Rally bude premiérovo prenášať naživo televízny kanál Eurosport. Obdobnú premiéru zažije Barum rallye a jej rýchlostné skúšky tiež na českom športovom kanáli ČT4.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.