Barum rallye pozýva

Štvrtok, 30 august 2012

Barum rallye štartuje tento piatok v okolí Zlína a potrvá do nedele. Je súčasťou troch šampionátov – Intercontinental Rally Challenge (IRC), majstrovstiev Európy (ERC) a medzinárodných majstrovstiev ČR.

Škoda Barum rallye

K hlavným favoritom patrí dvojnásobný víťaz a obhajca vlaňajšieho prvenstva Jan Kopecký, ktorý so spolujazdcom Dreslerom vyhral tento rok všetkých päť súťaží započítavaných do majstrovstiev ČR."Veľmi sa na Barumku tešíme. Štartujeme doma, čo je pre nás ďalšia motivácia. Chceme sa predviesť v najlepšom svetle a potvrdiť našu pozíciu v českom šampionáte aj v hodnotení výrobcov IRC."

Juho Hänninen s Mikkom Markkulom chcú zasa v Zlíne urobiť rozhodujúci krok k zisku titulu európskych šampiónov:"Barumka je jedna z najťažších asfaltových súťaží vôbec - ide sa v lese na úzkych cestách a povrch cesty je veľmi skákavý. Očakávam tuhé súboje, pôjde o najlepšie obsadenú súťaž v tomto roku."

Na zlínskej rallye sa predstaví aj obhajca titulu IRC Andreas Mikkelsen so spolujazdcom Olom Floenom na továrenskom automobile Škoda.

Barum Rally bude premiérovo prenášať naživo televízny kanál Eurosport. Obdobnú premiéru zažije Barum rallye a jej rýchlostné skúšky tiež na českom športovom kanáli ČT4.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.