Barum rallye pozýva

Štvrtok, 30 august 2012

Barum rallye štartuje tento piatok v okolí Zlína a potrvá do nedele. Je súčasťou troch šampionátov – Intercontinental Rally Challenge (IRC), majstrovstiev Európy (ERC) a medzinárodných majstrovstiev ČR.

Škoda Barum rallye

K hlavným favoritom patrí dvojnásobný víťaz a obhajca vlaňajšieho prvenstva Jan Kopecký, ktorý so spolujazdcom Dreslerom vyhral tento rok všetkých päť súťaží započítavaných do majstrovstiev ČR."Veľmi sa na Barumku tešíme. Štartujeme doma, čo je pre nás ďalšia motivácia. Chceme sa predviesť v najlepšom svetle a potvrdiť našu pozíciu v českom šampionáte aj v hodnotení výrobcov IRC."

Juho Hänninen s Mikkom Markkulom chcú zasa v Zlíne urobiť rozhodujúci krok k zisku titulu európskych šampiónov:"Barumka je jedna z najťažších asfaltových súťaží vôbec - ide sa v lese na úzkych cestách a povrch cesty je veľmi skákavý. Očakávam tuhé súboje, pôjde o najlepšie obsadenú súťaž v tomto roku."

Na zlínskej rallye sa predstaví aj obhajca titulu IRC Andreas Mikkelsen so spolujazdcom Olom Floenom na továrenskom automobile Škoda.

Barum Rally bude premiérovo prenášať naživo televízny kanál Eurosport. Obdobnú premiéru zažije Barum rallye a jej rýchlostné skúšky tiež na českom športovom kanáli ČT4.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.