Francúz Ogier víťazom portugalskej rallye

Pondelok, 15 apríl 2013

Rallye Portugalska vyhral Francúz Sebastien Ogier a pripísal si po víťazstvách vo Švédsku a Mexiku už tretie prvenstvo v seriáli majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach. V Portugalsku vyhral pred Fínmi Mikkom Hervonenom a Jari-Mati Latvalom. Po štyroch podujatiach aj je na čele priebežného poradia pred Hirvonenom a Sebastienom "prvým" - Loebom.

Sebastien Ogier
Radosť Francúza Sebastiena Ogiera krátko po prejazde cieľom na portugalskej rallye

Loeb absolvoval z doterajších štyroch podujatí len dve. V Monte Carlo deväťnásobný majster sveta vyhral a vo Švédsku bol druhý. Titul v tomto roku už obhajovať nebude, keďže v pláne má odjazdiť len štyri rallye. Dve ďalšie budú v Argentíne a Francúzsku. Cesta k titulu majstra sveta sa tak otvára pre mladšieho Sebastiena – Ogiera. Že to Ogier s titulom myslí vážne, o tom svedčia tri prvenstvá a jedno druhé miesto.

Ogier zvíťazil v Portugalsku už dva razy, v rokoch 2010 a 2011. Víkendový triumf je tak už tretí z Portugalska. Za tromi tohtoročnými prvenstvami v seriáli majstrovstiev sveta treba vidieť okrem jeho dobrej jazdeckej formy aj výkonnosť Volkswagenu Polo R WRC. Ogier je s ním rýchlejší ako Hirvonen s Citroënom DS3, ale aj ako Latvala s rovnakým volkswagenom.

Ogier ako líder priebežného poradia má po štyroch podujatiach na svojom konte 102 bodov. Po Portugalsku si tak upevnil vedúce postavenie v seriáli majstrovstiev sveta. Pred druhým Hirvonenom vedie o 48 bodov a pred tretím Loebom o 49 bodov. Štvrtý Nór Östberg stráca na Ogiera 70 bodov a piaty Latvala 71 bodov.

Skvele si v Portugalsku viedol "majster Dakaru" Nasser Al-Attiyah z Kataru, keď skončil piaty, ale aj Čech Martin Prokop, keď v konkurencii najsilnejších súťažných jazdcov skončil na výbornom siedmom mieste. Ôsmy v cieli bol mladý Nór Östberg. Domáci jazdec Dani Sordo skončil so svojim Mini WRC dvanásty a bývalý jazdec formuly 1 Poliak Robert Kubica na Citroëne DS3 devätnásty.

6. Andreas MikkelsenNór./VW Polo R WRC+9:39,8

Priebežné poradie jazdcov (po štvrtom z trinástich podujatí)

Benzina-Slovensko
Od polovice roku 2019 je na Slovensku v prevádzke prvá čerpacia stanica, ktorá nesie značku Benzina a patrí do koncernu Orlen. V dohľadnom čase plánuje Benzina otvoriť ešte ďalších sedem staníc. Nové čerpacie stanice budú v priestoroch prevzatých od súkromného prevádzkovateľa a renovované tak, aby poskytovali najlepší zákaznícky servis a tiež široký výber nepalivových produktov. Nové čerpacie stanice Benzina by mali začať na Slovensku svoju prevádzku v najbližších týždňoch. Celú transakciu podmieňuje schválenie Protimonopolného úradu SR. Na Slovensku je v súčasnosti v prevádzke približne 900 čerpacích staníc a takmer polovicu z nich prevádzkujú tri najväčšie spoločnosti.
Cvrček
Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu majú staronového absolútneho víťaza, keď druhýkrát po sebe sa ním stal Věroslav Cvrček ml. z tímu L Racing na vozidle Škoda Fabia RS 2000. Sériou jasných víťazstiev v tejto sezóne zabezpečil titul pre seba a tím L. Racing. Titul majstra Slovenska spečatil počas uplynulého víkendu na Pezinskej Babe v pretekoch Todos Cena Slovenska 2019. Do konca sezóny ostáva odjazdiť ešte preteky na Ostrej Lúke.
Škoda-Kamiq-Monte-Carlo
Mladoboleslavská automobilka nadväzuje na úspešnú súťažnú históriu značky, tentoraz s novým mestským SUV Škoda Kamiq a pokračuje v tradícii športovo-lifestylovo výbavových variantov Monte Carlo. Mladoboleslavská automobilka nadväzuje na úspešnú súťažnú históriu značky, tentoraz s novým mestským SUV Škoda Kamiq a pokračuje v tradícii športovo-lifestylovo výbavových variantov Monte Carlo.Nový športový variant Monte Carlo vystrojila česká automobilka dynamickými čiernymi dizajnovými prvkami. Vrcholový výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019. Debutovať bude už o dva dni na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.Nový športový variant Monte Carlo vystrojila česká automobilka dynamickými čiernymi dizajnovými prvkami. Vrcholový výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019. Debutovať bude už o dva dni na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.