Francúz Ogier vyhral aj v Mexiku

Utorok, 10 marec 2015

Francúz Sebastien Ogier akoby sa vydal po stopách svojho krajana Loeba a vyhráva jednu rallye za druhou. V začínajúcej sezóne si pripísal už tretí triumf, keď počas tohto víkendu zvíťazil aj v Mexiku. Pred Nórmi Östbergom a Mikkelsenom.

1 Sebastien Ogier
Francúz Ogier na VW Polo R vyhral v tejto sezóne už tretiu rallye, tentoraz v Mexiku

Dvojnásobný a zároveň úradujúci majster sveta tak kraľuje súťažnému automobilovému športu už od začiatku sezóny. Po víťazstve v Monte Carlo a vo Švédsku ani teraz nenechal nikoho na pochybách o svojich ambíciách víťaziť a jeho suverénne prvenstvo s náskokom takmer minúty a dvadsať sekúnd naznačuje, že s obhajobou titulu a prípadne tretím titulom to myslí naozaj vážne.

Tri štarty a hneď tri víťazstvá Ogiera. Vyhrať prvé tri podujatia sezóny sa naposledy podarilo inému Francúzovi, deväťnásobnému majstrovi sveta Sebastienovi Loebovi v roku 2009. Ogier si v tíme Volkswagen za volantom súťažného VW Polo R počína skvele a len málokedy nájde premožiteľa. Druhý v cieli v mexickej rallye, Nór Mads Östberg, sedlá Citroën DS3. Ale tretie miesto patrilo znovu jazdcovi na VW Polo R, Nórovi Mikkelsenovi.

2 Sebastien Ogier
Sebastien Ogier žiaril po víťazstve v Mexiku spokojnosťou. Vyhral a vedie aj priebežne.

Keby bol Fín Jari-Matti Latvala, dvojka tímu Volkswagen, dokončil súťaž v Mexiku, kto vie, či by Mads Östberg skončil druhý. Fín to však aj tentoraz trošku na trati prehnal s temperamentom a počas druhého dňa utrhol koleso a súťaž nedokončil. Latvala tak už po druhý raz v tomto roku vyšiel bodovo naprázdno.

Viac sa darilo českému jazdcovi Martinovi Prokopovi, ktorý na Forde Fiesta obsadil šieste miesto, čo je jeho najlepšie umiestnenie v tejto sezóne a priebežne po troch súťažiach je ôsmy.

3 Mads Ostberg
V Mexiku si veľmi dobre viedol nórsky jazdec Mads Östberg. Skončil druhý za Ogierom.

Seriál majstrovstiev sveta v automobilových súťažiacich bude pokračovať štvrtým podujatím, ktorým je Argentínska rallye. Na programe je od 23. do 25. apríla tohto roku.

Výsledky Rallye Mexika

1. Sebastien OgierFranc./VW Polo R4:19:13,4 hod
2. Mads ÖstbergNór./Citroën DS3+1:18,8 min
3. Andreas MikkelsenNór./VW Polo R+1:25,1
4. Elfyn EvansV. Brit./Ford Fiesta+3:40,2
5. Dani SordoŠpan./Hyundai i20+5:01,8
6. Martin ProkopČR/Ford Fiesta+6:36,1

Priebežné poradie jazdcov (po 3 z 13 podujatí)

1. Sebastien Ogier81 bodov
2. Andreas Mikkelsen47
3. Thierry Neuville35
4. Mads Ostberg32
5. Elfyn Evans26
6. Jari-Matti Latvala19
...
8. Martin Prokop14

Priebežné poradie tímov

1. Volkwagen I97 bodov
2. Hyundai71
3. M-Sport (Ford)44
4. Citroën40
5. Volkswagen II30
6. Jipocar CNT18

Autor: J. Goldberger
Foto: wrc.com
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.