Francúz Ogier vyhral aj v Mexiku

Utorok, 10 marec 2015

Francúz Sebastien Ogier akoby sa vydal po stopách svojho krajana Loeba a vyhráva jednu rallye za druhou. V začínajúcej sezóne si pripísal už tretí triumf, keď počas tohto víkendu zvíťazil aj v Mexiku. Pred Nórmi Östbergom a Mikkelsenom.

1 Sebastien Ogier
Francúz Ogier na VW Polo R vyhral v tejto sezóne už tretiu rallye, tentoraz v Mexiku

Dvojnásobný a zároveň úradujúci majster sveta tak kraľuje súťažnému automobilovému športu už od začiatku sezóny. Po víťazstve v Monte Carlo a vo Švédsku ani teraz nenechal nikoho na pochybách o svojich ambíciách víťaziť a jeho suverénne prvenstvo s náskokom takmer minúty a dvadsať sekúnd naznačuje, že s obhajobou titulu a prípadne tretím titulom to myslí naozaj vážne.

Tri štarty a hneď tri víťazstvá Ogiera. Vyhrať prvé tri podujatia sezóny sa naposledy podarilo inému Francúzovi, deväťnásobnému majstrovi sveta Sebastienovi Loebovi v roku 2009. Ogier si v tíme Volkswagen za volantom súťažného VW Polo R počína skvele a len málokedy nájde premožiteľa. Druhý v cieli v mexickej rallye, Nór Mads Östberg, sedlá Citroën DS3. Ale tretie miesto patrilo znovu jazdcovi na VW Polo R, Nórovi Mikkelsenovi.

2 Sebastien Ogier
Sebastien Ogier žiaril po víťazstve v Mexiku spokojnosťou. Vyhral a vedie aj priebežne.

Keby bol Fín Jari-Matti Latvala, dvojka tímu Volkswagen, dokončil súťaž v Mexiku, kto vie, či by Mads Östberg skončil druhý. Fín to však aj tentoraz trošku na trati prehnal s temperamentom a počas druhého dňa utrhol koleso a súťaž nedokončil. Latvala tak už po druhý raz v tomto roku vyšiel bodovo naprázdno.

Viac sa darilo českému jazdcovi Martinovi Prokopovi, ktorý na Forde Fiesta obsadil šieste miesto, čo je jeho najlepšie umiestnenie v tejto sezóne a priebežne po troch súťažiach je ôsmy.

3 Mads Ostberg
V Mexiku si veľmi dobre viedol nórsky jazdec Mads Östberg. Skončil druhý za Ogierom.

Seriál majstrovstiev sveta v automobilových súťažiacich bude pokračovať štvrtým podujatím, ktorým je Argentínska rallye. Na programe je od 23. do 25. apríla tohto roku.

Výsledky Rallye Mexika

1. Sebastien OgierFranc./VW Polo R4:19:13,4 hod
2. Mads ÖstbergNór./Citroën DS3+1:18,8 min
3. Andreas MikkelsenNór./VW Polo R+1:25,1
4. Elfyn EvansV. Brit./Ford Fiesta+3:40,2
5. Dani SordoŠpan./Hyundai i20+5:01,8
6. Martin ProkopČR/Ford Fiesta+6:36,1

Priebežné poradie jazdcov (po 3 z 13 podujatí)

1. Sebastien Ogier81 bodov
2. Andreas Mikkelsen47
3. Thierry Neuville35
4. Mads Ostberg32
5. Elfyn Evans26
6. Jari-Matti Latvala19
...
8. Martin Prokop14

Priebežné poradie tímov

1. Volkwagen I97 bodov
2. Hyundai71
3. M-Sport (Ford)44
4. Citroën40
5. Volkswagen II30
6. Jipocar CNT18

Autor: J. Goldberger
Foto: wrc.com
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.