Loeb s Peugeotom na Dakar 2016

Piatok, 02 október 2015

Hviezdny automobilový jazdec, deväťnásobný majster sveta v rallye a v súčasnosti pilot WTCC sadne v januári do kokpitu Peugeota 2008 DKR a stane sa spolu s Carlosom Sainzom, Stephane Peterhanselom a Cyrilom Despresom súčasťou elitného tímu francúzskej značky Peugeot na Rallye Dakar 2016.

1 Loeb - Elen a Peugeot 2008

Sebastien Loeb okrem toho, že je deväťnásobný majster sveta v rally, je aj držiteľom rekordu na amerických pretekoch do vrchu Pikes Peak. V súčasnosti jazdí seriál WTCC o titul majstra sveta cestovných automobilov a občas si odskočí aj na rallye WRC.

V januári si Loeb sadne do terénneho špeciálu Peugeot 2008 DKR a vyskúša si diaľkovú rallye na juhoamerickom kontinente, ktorá je najnáročnejšou vytrvalostnou rallye na tejto planéte. Tentoraz sa bude jazdiť v Argentíne a Bolívii.

Spolu s Loebom sa v novom tíme zvezú víťaz Dakaru 2011Carlos Sainz, 11násobný víťaz Dakaru (v moto i auto) Stephane Peterhansel a Cyril Despres, ktorý najcennejšiu trofej na Dakare získal na motocykli päťkrát. Všetci majstri volantu budú sedlať nový špeciál Peugeot 2008 DKR. Štart tejto zostavy už potvrdili všetci štyria jazdci, takže sa na Dakare 2016 máme naozaj na čo tešiť.

2 Sebastien Loeb

Štart troch jazdcov, ktorí už v tíme Peugeot štartovali predtým, bol známy už skôr. V týchto dňoch ho potvrdil aj Sebastien Loeb, ktorý si tak postavil pred seba ďalší cieľ. Ak mu vyjde tak, ako pred pár rokmi zlomenie rekordu a dosiahnutie najlepšieho času v histórii na americkom kopci Pikes Peak, potom 41ročný jazdec znovu potvrdí, akým veľkým a univerzálnym majstrom volantu je.

Budeme zvedaví, ako sa fenomenálnemu Sebastienovi bude na Dakare dariť a či si do svojej zbierky trofejí pridá z Dakaru ďalšiu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.