Loeb s Peugeotom na Dakar 2016

Piatok, 02 október 2015

Hviezdny automobilový jazdec, deväťnásobný majster sveta v rallye a v súčasnosti pilot WTCC sadne v januári do kokpitu Peugeota 2008 DKR a stane sa spolu s Carlosom Sainzom, Stephane Peterhanselom a Cyrilom Despresom súčasťou elitného tímu francúzskej značky Peugeot na Rallye Dakar 2016.

1 Loeb - Elen a Peugeot 2008

Sebastien Loeb okrem toho, že je deväťnásobný majster sveta v rally, je aj držiteľom rekordu na amerických pretekoch do vrchu Pikes Peak. V súčasnosti jazdí seriál WTCC o titul majstra sveta cestovných automobilov a občas si odskočí aj na rallye WRC.

V januári si Loeb sadne do terénneho špeciálu Peugeot 2008 DKR a vyskúša si diaľkovú rallye na juhoamerickom kontinente, ktorá je najnáročnejšou vytrvalostnou rallye na tejto planéte. Tentoraz sa bude jazdiť v Argentíne a Bolívii.

Spolu s Loebom sa v novom tíme zvezú víťaz Dakaru 2011Carlos Sainz, 11násobný víťaz Dakaru (v moto i auto) Stephane Peterhansel a Cyril Despres, ktorý najcennejšiu trofej na Dakare získal na motocykli päťkrát. Všetci majstri volantu budú sedlať nový špeciál Peugeot 2008 DKR. Štart tejto zostavy už potvrdili všetci štyria jazdci, takže sa na Dakare 2016 máme naozaj na čo tešiť.

2 Sebastien Loeb

Štart troch jazdcov, ktorí už v tíme Peugeot štartovali predtým, bol známy už skôr. V týchto dňoch ho potvrdil aj Sebastien Loeb, ktorý si tak postavil pred seba ďalší cieľ. Ak mu vyjde tak, ako pred pár rokmi zlomenie rekordu a dosiahnutie najlepšieho času v histórii na americkom kopci Pikes Peak, potom 41ročný jazdec znovu potvrdí, akým veľkým a univerzálnym majstrom volantu je.

Budeme zvedaví, ako sa fenomenálnemu Sebastienovi bude na Dakare dariť a či si do svojej zbierky trofejí pridá z Dakaru ďalšiu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.