Loeb si vychutnal aj katalánsku rallye

Utorok, 26 október 2010

Francúz Sebastien Loeb, ako istý majster sveta pre tento rok, kraľoval aj na katalánskej rallye, ktorú vyhral pred Nórom Petterom Solbergom a dvojkou tímu Citroën, Španielom Danielom Sordom. Tridsaťšesťročný francúzsky jazdec zvíťazil v Katalánsku už šiesty raz za sebou.

Petter Solberg so spolujazdcom
Petter Solberg so spolujazdcom Chrisom Pattersonom sa v cieli tešia z druhého miesta

Katalánska rallye je siedmym triumfom francúzskeho majstra sveta z dvanástich tohtoročných podujatí. Tohtoročná Rally Katalunya bola už 46. ročníkom. V piatok sa jazdilo na "šotoline", v sobotu a nedeľu na asfalte. Fenomenálny jazdec, ktorý v predstihu získal tohtoročný titul, už siedmy vo svojej kariére, sa aj v Katalánsku najlepšie vysporiadal s rôznorodosťou trate a nenašiel ani tu premožiteľa. V tohtoročnom seriáli zvíťazil v Mexiku, Jordánsku, Turecku, Bulharsku, doma vo Francúzsku a teraz v Španielsku.

V Katalánsku za víťazným Loebom skončil nórsky bývalý majster sveta Petter Solberg. Na Loeba strácal v cieli vyše 35 sekúnd. Je to už Solbergovo štvrté tohtoročné druhé miesto. Tretí Španiel Sordo bol od Francúza pomalší o 41 sekúnd. Všetci traja jazdia na Citroënoch C4 WRC. Až na ďalších pozíciách boli autá s modrým oválom v znaku – štvrtý skončil Fín Latvala, piaty jeho krajan Hirvonen a šiesty Brit Wilson, všetci na Fordoch Focus WRC. Bývalý majster sveta z formuly 1 z roku 2007 Kimi Räikkonen havaroval v tréningu a na preteky už nenastúpil.

Veľký Loebov súper, Sebastien druhý – Ogier, ktorý po prvom dni zaostával za Loebom len o 3,8 sekundy, vyletel v sobotu v jednej zo zákrut, stratil vyše 15 minút a z boja o prvenstvo vypadol.

Katalánska rallye bola dvanástym a zároveň predposledným podujatím tohtoročného seriálu. Posledným bude Rallye Wales. Jazdiť sa bude už 22. až 24. októbra.

Výsledky Rallye Katalánska

1. Sebastien LoebFranc./Citroën C43:32:59,7 hod
2. Petter SolbergNór./Citroën C4+35,3 s
3. Dani SordoŠpan./Citroën C441,1
4. Jari-Matti LatvalaFín./Ford Focus+1:19,5 min
5. Mikko HirvonenFín./Ford Focus+6:32,9
6. Matthew WilsonV. Brit./Ford Focus+8:17,6
7. Khalid Al QassimiSAE/Ford Focus+13:05,7
8. Henning SolbergNór./Frod Focus+13:11,2
9. Ken BlockUSA/Ford Focus+16:01,2
10. Sebastien OgierFranc./Citroën C4+17:24,1

Priebežné poradie jazdcov (po 12 z 13 podujatí)

1. S. LOEB251 bodov
2. S. OGIER167
3. J. LATVALA156
4. P. SOLBERG151
5. D. SORDO140
6. M. HIRVONEN114
7. M. WILSON68
8. H. SOLBERG37
9. F. VILLAGRA36
10. K. RAIKKONEN21

Priebežné poradie tímov (Pohár konštruktérov)

1. Citroën431 bodov
2. Ford304
3. Citroën Junior Team199
4. Stobart-Ford158
5. Munchi's Ford58

Autor: J. Goldberger
Foto: motogp
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.