Monte Carlo: Vyhral Ogier, Loeb ôsmy (+ video)

Pondelok, 26 január 2015

V Monte Carlo vyhral legendárnu rallye rovnako ako pred rokom Francúz Sebastien Ogier. Druhý skončil Fín Jari-Matti Latvala a tretí bol Nór Mikkelsen, všetci na VW Polo R. Deväťnásobný majster sveta v rallye, Francúz Sebastien Loeb, ktorý si odskočil do súťažného šampionátu, poškodil svoje auto a skončil ôsmy.

Seb Loeb Monte Carlo
Loeb na Citroëne DS3. Znovu sadol do súťažného auta a spočiatku bojoval o víťazstvo.

Loeb ani po tom, čo odišiel od rallye k cestovným autám, nezanevrel na súťažný šport a na otváraciu súťaž seriálu WRC nastúpil vo farbách Citroënu s ktorým získal deväť titulov majstra sveta. Aj teraz v Monte Carlo predviedol, že na zľadovatených a zasnežených cestách jazdiť nezabudol, prvé dve rýchlostné skúšky vyhral a bojoval o víťazstvo s krajanom a svojim nástupcom na tróne Sebastienom Ogierom.

Na konci druhého súťažného dňa však Loeb trafil kolesom kameň, poškodil zadnú nápravu a stratil veľa času. Bojoval ďalej, ale na lepšie ako ôsme miesto to nestačilo. Obhajca titulu Ogier potom už len kontroloval svoj náskok a vcelku s prehľadom vyhral pred ďalšími pilotmi tímu Volkswagen Latvalom a Mikkelsenom. Monte Carlo tak skončili trojnásobným triumfom jazdcov tímu Volkswagen.

Štvrtý v cieli bol Nór Östberg (Citroën DS3). Pekné piate a šieste miesto obsadili jazdci na strojoch Hyundai i20 Belgičan Thierry Neuville a Španiel Daniel Sordo. Siedmy potom Brit Evans, ôsmy Loeb, deviaty Čech Martin Prokop a desiaty Brit Kris Meeke. Meeke vyhral aj záverečnú Power stage pred Loebom a Latvalom a títo traja si pripísali k bodom za umiestnenie ďalšie body: tri, dva a jeden.

Na štarte bola aj slovenská posádka Martin Kočí s Lukášom Kostkom, ktorý po kolízii v jednej z rýchlostných skúšok zo súťaže odstúpili.

Video:
http://www.laola1.tv/partner/v4player/index.php?identifier=wrc_com&menu1=&menu2=&menu3=&play=285543

Výsledky Rallye Monte Carlo

1. Ogier/IngrassiaFranc./VW Polo R3:36:40,2 hod
2. Latvala/AnttilaFín./VW Polo R+58,0 min
3. Mikkelsen/FloeneNór./VW Polo R+2:12,3
4. Östberg/AnderssonNór./Švéd./Citroën DS3+2:43,6
5. Neuville/GilsoulBelg./Hyundai i20+3:12,1
6. Sordo/MartíŠpan./Hyundai i20+3:12,9

Priebežné poradie jazdcov (po 1 z 13 súťaží)

1. Ogier25 bodov
2. Latvala19
3. Mikkelsen15
4. Östberg12
5. Neuville10
6. Sordo8

Priebežné poradie tímov

1. Volkswagen43 bodov
2. Hyundai27
3. Citroën12

Autor: J. Goldberger
Foto: wrc.com
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.