Premiére v Bulharsku kraľoval Loeb

Pondelok, 12 júl 2010

Premiérovú bulharskú rallye, zaradenú do seriálu WRC, vyhral líder priebežného poradia, Francúz Sebastien Loeb na Citroëne C4 a je to už jeho 58. víťazstvo v kariére v rallye WRC. Už na prvom rýchlostnom teste nasadil ostré tempo, od tohto momentu vedenie nepustil z rúk a vyhral s náskokom takmer pol minúty pred druhým továrenským jazdcom Citroënu Španielom Danielom Sordom a Nórom Pettrom Solbergom.

S. Ogier
S. Ogier skončil v Bulharsku štvrtý, ale v priebežnom poradí je hneď za S. Loebom

Francúz vyhral v tomto roku už štvrtú súťaž a pevne kráča za ziskom titulu majstra sveta. Citroën C4 WRC nemá v ostatných značkách konkurencieschopného súpera. Fordy už nie sú tak rýchle ani nebezpečné, aby veľkého Loeba dokázali ohroziť. A tak konkurenciou pre päťnásobného majstra sveta sú len piloti citroënov, či už je to Španiel Dani Sordo, bývalý majster sveta Petter Solberg alebo vychádzajúca francúzska hviezda Sebastien II. – Ogier. Najmä tento nádejný mladý pilot sa ukazuje ako dôstojný nástupca Sebastiena I. – Loeba.

V priebežnom poradí je Ogier po siedmich absolvovaných súťažiach tretí v seriáli majstrovstiev sveta práve za Loebom, ale pred Fínom Mikko Hirvonenom, ktorý by mal byť najväčším rivalom aktuálnemu majstrovi sveta. Ten však ani teraz v Bulharsku, ktoré bolo zaradené ako nový organizátor svetovej rallye, nedokázal vzdorovať rýchlym citroënom a v cieli bol až piaty. Udržal si však tretiu priebežnú priečku a svoje sebavedomie by si mohol zvýšiť už o tri týždne na domácej fínskej rallye, na trati kde sa cíti naozaj ako doma. Doma vo Fínsku by mohol zabrať aj druhý pilot Fordu, Jari-Matti Latvala, aby tak fordy znížili náskok citroënov v Pohári konštruktérov.

Sebastien Loeb zvíťazil suverénnym spôsobom. V podstate systémom štart-cieľ, keďže od prvej po poslednú rýchlostnú skúšku sa v priebežnom hodnotení pred neho nikto nedostal. Urputný boj sa zvádzal o druhé miesto medzi druhým továrenským Citroënom s pilotom Sordom a zapožičaným P. Solberga. Skôr v cieli o desať sekúnd bol Sordo, ale na pódium dosiahol aj tretí P. Solberg. Za štvornásobný úspech vďačia citroëny Ogierovi, ktorý skončil štvrtý. Až potom sú vo výsledkoch na piatom a šiestom mieste Hirvonen a Latvala.

Fínska rallye je na programe 29. až 31. júla. Prelomia tu Fordy nadvládu citroënov?

Výsledky Rallye Bulharska

1. Loeb-ElenaFranc./Mon./Citroën C43:02:39,2 hod
2. Sordo-MartiŠpan./Citroën C4+ 29,5 s
3. P. Solberg-PattersonNor./Brit./Citroën C4+ 39,6,
4. Ogier-IngrassiaFranc./Citroën C4+ 1:55,0 min
5. Hirvonen-LehtinenFín./Ford Focus+ 3:17,8
6. Latvala-AnttilaFín./Ford Focus+ 4:28,5

Priebežné výsledky jazdcov (po 7 z 13 podujatí)

1. S. Loeb151 bodov
2. Ogier100
3. Hirvonen86
4. Latvala80
5. Solberg78
6. Sordo67

16. M. Prokop (ČR) - 2

Priebežné výsledky tímov (Pohár konštruktérov)

1. Citroën232 bodov
2. Ford185
3. Citroën Junior Team125
4. Stobart98
5. Munchi's Ford40

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.