Rallye Japonsko: pohroma favoritov, radosť Hirvonena

Pondelok, 29 október 2007

Ani štrnásta súťaž šestnásťdielneho seriálu nedala odpoveď, kto bude tohtoročným majstrom sveta v automobilových súťažiach.

Rallye Japonsko Rallye Japonsko

Grönholm ani Loeb japonskú rallye nedokončili pre havárie. Prvý vypadol už vo 4. rýchlostnej skúške Fín. Natoľko poškodil svojho Forda, že v súťaži už nemohol pokračovať. Rovnaký osud na druhý deň postihol aj Francúza. Na úzkych lesných cestách nezvládol ani on náročnú trať, skončil v lese, odkiaľ sa nedokázal vlastnými silami vrátiť späť na trať a musel odstúpil. Úlohu lídra súťaže prevzal ďalší Fín Mikko Hirvonen. Odrazil všetky útoky Španiela Sordu, Latvalu i H. Solberga a mladý Fín si pripísal už tretí triumf v kariére a druhý v tomto roku.

Rallye Japonsko Rallye Japonsko

Japonská rallye bola v poradí štrnástou zo 16dielneho seriálu. Jazdí sa tu od roku 2004, je najdlhšou spomedzi všetkých súťaží seriálu a jedinou na ázijskom kontinente. V minulom roku tu vyhral Loeb pred Grönholmom a Hirvonenom. Tohtoročná bola dlhá 1576 kilometrov, mala 27 rýchlostných skúšok s celkovou dĺžkou 350 km.

V Japonsku teda nevyhral ani Grönholm ani Loeb, ale Hirvonen. V celkovom poradí sa nič nezmenilo a naďalej vedie so štvorbodovým náskokom Marcus Grönholm pred Sebastienom Loebom. Do konca seriálu zostáva odjazdiť ešte dve súťaže. V dňoch 16.-18. novembra v Írsku a seriál majstrovstiev sveta vyvrcholí 30. novembra až 2. decembra vo Veľkej Británii.

Výsledky Rallye Japonska

1. M. Hirvonen Fín. Ford Focus
2. D. Sordo Špan. Citröen C4 +37,4 s
3. H. Solberg Nór. Subaru Impreza +4:33,7 min
4. M. Wilson V. Brit. Ford Focus +6:37,9
5. L. P. Companc Arg. Ford Focus +6:40,4
6. M. Stohl Rakús. Citröen Xsara +7:04,3

Priebežné poradie (po 14. zo 16 súťaží)

1. M. Grönholm Fín. 104 bodov
2. S. Loeb Franc. 100
3. M. Hirvonen Fín. 84
4. D. Sordo Špan. 53
5. P. Solberg Nór. 38
6. H. Solberg Nór. 34

Pohár konštruktérov:

1. Ford 189 bodov
2. Citröen 155
3. Subaru 73
4. Stobart-Ford 71
5. ÖMV-Kronos-Citroen 43
6. Munchi's-Ford 14
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.