Rallye Japonsko: pohroma favoritov, radosť Hirvonena

Pondelok, 29 október 2007

Ani štrnásta súťaž šestnásťdielneho seriálu nedala odpoveď, kto bude tohtoročným majstrom sveta v automobilových súťažiach.

Rallye Japonsko Rallye Japonsko

Grönholm ani Loeb japonskú rallye nedokončili pre havárie. Prvý vypadol už vo 4. rýchlostnej skúške Fín. Natoľko poškodil svojho Forda, že v súťaži už nemohol pokračovať. Rovnaký osud na druhý deň postihol aj Francúza. Na úzkych lesných cestách nezvládol ani on náročnú trať, skončil v lese, odkiaľ sa nedokázal vlastnými silami vrátiť späť na trať a musel odstúpil. Úlohu lídra súťaže prevzal ďalší Fín Mikko Hirvonen. Odrazil všetky útoky Španiela Sordu, Latvalu i H. Solberga a mladý Fín si pripísal už tretí triumf v kariére a druhý v tomto roku.

Rallye Japonsko Rallye Japonsko

Japonská rallye bola v poradí štrnástou zo 16dielneho seriálu. Jazdí sa tu od roku 2004, je najdlhšou spomedzi všetkých súťaží seriálu a jedinou na ázijskom kontinente. V minulom roku tu vyhral Loeb pred Grönholmom a Hirvonenom. Tohtoročná bola dlhá 1576 kilometrov, mala 27 rýchlostných skúšok s celkovou dĺžkou 350 km.

V Japonsku teda nevyhral ani Grönholm ani Loeb, ale Hirvonen. V celkovom poradí sa nič nezmenilo a naďalej vedie so štvorbodovým náskokom Marcus Grönholm pred Sebastienom Loebom. Do konca seriálu zostáva odjazdiť ešte dve súťaže. V dňoch 16.-18. novembra v Írsku a seriál majstrovstiev sveta vyvrcholí 30. novembra až 2. decembra vo Veľkej Británii.

Výsledky Rallye Japonska

1. M. Hirvonen Fín. Ford Focus
2. D. Sordo Špan. Citröen C4 +37,4 s
3. H. Solberg Nór. Subaru Impreza +4:33,7 min
4. M. Wilson V. Brit. Ford Focus +6:37,9
5. L. P. Companc Arg. Ford Focus +6:40,4
6. M. Stohl Rakús. Citröen Xsara +7:04,3

Priebežné poradie (po 14. zo 16 súťaží)

1. M. Grönholm Fín. 104 bodov
2. S. Loeb Franc. 100
3. M. Hirvonen Fín. 84
4. D. Sordo Špan. 53
5. P. Solberg Nór. 38
6. H. Solberg Nór. 34

Pohár konštruktérov:

1. Ford 189 bodov
2. Citröen 155
3. Subaru 73
4. Stobart-Ford 71
5. ÖMV-Kronos-Citroen 43
6. Munchi's-Ford 14
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.