Rallye Korzika: Loeb pred Grönholmom

Pondelok, 15 október 2007

Svetová rallye vstupuje do svojho finále. O majstrovi sa ešte stále nerozhodlo. Obháji Loeb titul majstra sveta, alebo skončí na štíte terajšieho lídra Grönholma?

Rallye Korzika

Ak má úradujúci majster Francúz Sebastian Loeb obhájiť svoj titul majstra sveta v automobilových súťažiach, nesmel na Korzike zaváhať. Aktuálny šesťbodový náskok Fína Marcusa Grönholma v prípade víťazstva na Korzike mohol ešte narásť a vidina štvrtého úspechu Loeba sa mohla vzdialiť. Zostávajúce tri súťaže v Japonsku, Írsku a Veľkej Británii viac sedia svojím neasfaltovým povrchom Fínovi a vehementne útočiaci Grönholm by mohol mať k titulu bližšie ako Francúz.

Loeb však šancu na korzickom asfalte nepustil z rúk a zvíťazil. Napravil si tak chuť menej úspešnej prvej polovice seriálu a po víťazstvách na nemeckej rallye a v španielskom Katalánsku sa na Korzike postavil na najvyšší stupienok tretí raz za sebou. Druhý však tentoraz neskončil Francúzov tímový kolega Španiel Dani Sordi, ale Grönholm, a tak Loeb znížil náskok svojho rivala len o dva body. Sordi tretím miestom na Korzike znovu potvrdil svoje kvality na tvrdom podklade a aj keď nepomohol Loebovi znížiť bodový náskok na Grönholma, naznačil svoje veľké ambície pre budúce roky.

Rallye Korzika

Po neúspechu v Španielsku si na Korzike skvele viedol český jazdec Kopecký na Fabii WRC. Siedmym miestom v absolútnom poradí znovu potvrdil, že patrí do užšej svetovej špičky. Medzi svetovú špičku mieri aj mladý Slovák Jozef Béreš ml., ktorý si 18. miestom zaknihoval krásny úspech, pričom v juniorskej kategórii skončil na Korzike druhý za Čechom Prokopom a v priebežnom poradí je v juniorskej kategórii na celkovom šiestom mieste.

Posledné tri súťaže svetového seriálu automobilových súťaží sľubujú teda zaujímavý a tvrdý boj o titul majstra sveta medzi Grönholmom a Loebom. Ich súboj bude vzrušujúci a do posledných chvíľ zaujímavý. Prvý je na programe už 26. až 28. októbra v Japonsku a bodku za celým seriálom a tiež odpoveď na otázku, kto bude majstrom sveta, môže dať až britská rallye 30. novembra až 2. decembra.

Výsledky

1. S. Loeb
2. M. Grönholm 23,7 s
3. D. Sordo 44,3
4. J. Latvala 2:30,5 min
5. P. Solberg 2:42,1
6. C. Atkonson 3:53,8
7. J. Kopecký 8:02,9
8. X. Pons 9:34,2
9. H. Solberg 10:12,2
10.D. Sola 17:57,6
...
17.M. Prokop 23:59,5
18. J. Béreš 24:12,0

Priebežné poradie jazdcov (po 13. z 16. súťaží)

1. M. Gronholm 104
2. S. Loeb 100
3. M. Hirvonen 74
4. D. Sordo 45
5. P. Solberg 38
6. C. Atkinson 29
7. H. Solberg 28
8. J. Latvala 24
9. F.Duval 12
10. J. Kopecky 10

Priebežné poradie tímov (Pohár konštruktérov)

1. Ford 179
2. Citroen 147
3. Subaru 71
4. Stobart 64
5. Kronos 39
6. Munchis 6

Priebežné poradie jazdcov JWRC

1. P-G. Andersson 38
2. U. Aava 38
3. M. Prokop 24
4. J. Molder 20
5. P. Sandell 19
6. J. Béres 18
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.