Rallye Mexiko pre Francúza Ogiera

Pondelok, 10 marec 2014

Seriál majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach mal tretie pokračovanie v Mexiku. Najlepšie či počínal minuloročný majster sveta Francúz Sebiastien Ogier na Polo WRC , ktorý zvíťazil pred tímovým partnerom Fínom Jari-Matti Latvalom. Tretí skončil Belgičan Thierry Neuvelle z nováčikovského tímu Hyundai.

Sebastien Ogier
Sebastien Ogier vyhral v Mexiku už po druhý raz v tomto roku a je priebežným lídrom

Francúz Ogier vyhral v Mexiku v tomto roku po úvodnej súťaži v Monte Carlo už druhú rallye. A keďže bodoval za šieste miesto aj vo Švédsku, vedie aj v priebežnom hodnotení po troch podujatiach. V Mexiku mu dobre asistoval druhý pilot tímu VW Jari-Matti Latvala, ktorý bol v cieli druhý.

Dariť sa začína aj Belgičanovi Thierrymu Neuville na Hyundai i20 WRC, keď sa už v treťom tohtoročnom podujatí dokázal presadil v nováčikovskom tíme Hyundai a stál na stupni víťazov za tretie miesto v cieli. Dobre si viedol aj druhý jazdec tímu Hyundai, Austrálčan Chris Atkinson, keď skončil siedmy.

Pekný úspech dosiahol na juhoamerickej rallye český jazdec Martin Prokop, ktorý so spolujazdcom Janom Tománkom obsadil veľmi pekné piate miesto. Za ním skončili takí jazdci ako napríklad Fín Mikko Hirvonen alebo Nór Mats Östberg. O veľkej smole môže hovoriť Brit Kris Meeke, ktorý v poslednej RS odlomil koleso na svojom aute a vypadol z deviateho miesta.

Video:
http://www.laola1.tv/partner/v4player/index.php?identifier=wrc_com&menu1=&menu2=&menu3=&play=161391

Záverečná vyše osem kilometrov dlhá rýchlostná skúška sa išla ako samostatne bodovaná – Power Stage. Vyhral ju a tri body navyše získal Ogier, dva body za druhé miesto Latvala a jeden bod Hirvonen.

Výsledky Rallye Mexiko

1. Sebastien OgierFranc./VW Polo WRC4:27:41,8 hod
2. Jari-Mati LatvalaFín./VW Polo WRC+1:12,6 min
3. Thierry NeuvilleBelg./Hyundai i20 WRC+5:28,6
4. Elfyn EvansV. Brit./Ford Fiesta RS WRC+6:49,3
5. Martin ProkopČR/Ford Fiesta RS WRC+9:54,4
6. Benito GuerraMex./Ford Fiesta RS WRC+12:57,6
7. Chris AtkinsonAustr./Hyundai i20 WRC+15:31,5
8. Mikko HirvonenFín./Ford Fiesta RS WRC+17:06,8
9. Mads ÖstbergNór./Citroen DS3 WRC+25:38,5
10. Jurij ProtasovUkr./Ford Fiesta R5+28:21,1

Priebežné poradie jazdcov (po troch podujatiach)

1. Sébastien Ogier63 bodov
2. Jari-Matti Latvala60
3. Mads Östberg32
4. Andreas Mikkelsen24
5. Elfyn Evans20
6.-7. Mikko Hirvonen18
6.-7. Bryan Bouffier18
8. Kris Meeke17
9. Thierry Neuville15
10.-11. Ott Tanak10
10.-11. Martin Prokop10
12. Benito Guerra8
...
15. Jaroslav Melichárek4

Priebežné poradie tímov (Pohár konštruktérov)

1. Volkswagen115 bodov
2. Citroën Abu Dhabi60
3. M-Sport40
4. Hyundai Shell WRT31
5. Volkswagen II28
6. Jipocar Czech NT10
7. RK M-Sport4

Autor: J. Goldberger
Foto: wrc.com
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.