Rallye Nemecka: opäť Loeb

Pondelok, 01 september 2008

Favoritom v Nemecku bol úradujúci majster sveta Sebastien Loeb, ktorému nemecký asfalt sedí. Veď tu vyhral šesťkrát v rade za sebou. Plány mu chcel skrížiť vedúci jazdec šampionátu, Fín Hirvonen. Mal na to?

Rallye Nemecka

Tak ako vo Fínsku aj teraz v Nemecku bol na asfaltových tratiach deviateho podujatia majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach suverénnym pánom pilot Citroënu Francúz Sebastien Loeb. Potvrdil rolu favorita a v Nemecku aj vyhral pred druhým jazdcom Citroënu Španielom Sordom a prekvapením súťaže Belgičanom Duvalom na minuloročnom Forde Focus. Druhý najväčší favorit a kandidát na titul majstra sveta Fín Hirvonen na továrenskom Forde Focus skončil až štvrtý a z prvého miesta priebežného poradia klesol za Loeba na priebežné druhé miesto v hodnotení svetového šampionátu.

Fín v cieli nemeckej rallye priznal, že tentoraz na Loeba ani Sorda nemal, hoci prvú etapu skončil na druhom mieste za Loebom. V druhej etape v rýchlostnom teste mal defekt zadnej pneumatiky, stratil 45 sekúnd, a to bol škrt do jeho plánov vyhrať v Nemecku alebo skončiť aspoň ako druhý. Pred neho poskočil Sordo i Duval. V posledný tretí deň sa ešte mladý Fín pokúsil dostať sa zo štvrtého miesta na pódiové tretie pred Duvala, ale v druhom nedeľňajšom teste bol v jednej zo zákrut prirýchly, chvíľu išiel len po dvoch kolesách, takže nakoniec si povedal, že aj päť bodov je viac ako žiadny, keby pri naháňačke za Duvalom skončil na búde.

Ešte menej ako Hirvonenovi sa darilo druhému jazdcovi z tímu Ford, ďalšiemu mladému Fínovi Latvalovi. Jazdil na piatom mieste, ale v deviatej RS sa mu po chybe v rozpise priplietli do cesty balíky slamy v umelej šikane, vyhol sa im, ale skončil v priekope. A tak sa rozplynuli Latvalove nádeje na body z nemeckej rallye. Svoje zohral aj nemecký asfalt, na ktorom sa Latvala necíti príliš isto. A tak dvojka Fordu skončila až na nebodovanom deviatom mieste so stratou viac ako sedem minút na víťaza.

Najbližším podujatím seriálu majstrovstiev sveta je Rallye Nový Zélend, ktorá štartuje 28. augusta.

Výsledky

1. Sebastien LoebFranc./Citroen3:26:19,7 hod
2. Daniel SordoŠpan./Citroen+47,7 s
3. Francois DuvalBelg./Ford+1:20 min
4. Mikko HirvonenFín./Ford+1:30,1
5. Peter SolbergNór./Subaru+2:35,3
6. Chris AtkinsonAustr./Subaru+4:45,9
7. Henning SolbergNór./Ford+5:36,2
8. Urmo AavaEst./Citroen+5:37,8
9. Jari-Matti LatvalaFín./Ford+6:17,2
10. Toni GardemeisterFín./Suzuki+7:16,8

Priebežné poradie

1. S. Loeb76 bodov
2. M. Hirvonen72
3. D. Sordo43
4. C. Atkinson40
5. J. Latvala34
6. P. Solberg27
7. H. Solberg22
8. G. Galli17
9. M. Wilson12
10. F. Duval11

Pohár konštruktérov

1. Citroën123 bodov
2. Ford115
3. Subaru69
4. Stobart51
5. Munchi's19
6. Suzuki13

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.