Rallye Nemecka pre Sebastiena (Ogiera)

Pondelok, 22 august 2011

Sebastien Loeb po tom, čo podpísal zmluvu s Citroënom na ďalšie dva roky a zostal lídrom francúzskej značky, zabudol na nezhody so svojim zamestnávateľom, nastupoval na štart nemeckej rallye s odhodlaním zvíťaziť na pôde východného suseda po ôsmy raz po sebe. Víťazom sa stal naozaj Sebastien, nie však Loeb, ale jeho mladší krajan Ogier. Tretí v cieli bol Španiel Dani Sordo na Mini Cooper.

Ford Hirvonen
Mikka Hirvonen nevyhral ani v Nemecku a pozíciu vicemajstra sveta už asi neobháji

"Bitka" medzi Loebom a Ogierom pokračovala aj v Nemecku. Nešlo o žiadne slovné bitky, ale o časy na tratiach rýchlostných skúšok. Po tom, čo Loeb podpísal novú dvojročnú zmluvu s Citroënom, sedemnásobný majster sveta chcel v Nemecku potvrdiť post jednotky tímu a svojho tímového kolegu Ogiera poraziť. Po piatkovom prvom dni Loeb aj viedol, ale už v sobotu sa na post jednotky nemeckej rallye prebojoval Ogier a mal náskok vyše jednej minúty a jedenástich sekúnd. Počas tretieho súťažného dňa Loeb síce stlačil náskok súpera na necelých 40 sekúnd, ale na víťazstvo to nestačilo.

O ďalšie pozície bojovali Dani Sordo (Mini Cooper), Hirvonen (Ford Fiesta), Brit Kris Meeke (Mini Cooper), P. Solberg (Citroën) a v pozadí s väčšou stratou aj bývalý majster sveta formuly 1 Kimi Räikkönen (Citroën). Toto poradie sa menilo v nedeľu len veľmi málo, keď Brit Meeke z tohto boja vypadol.

Ogier si víťazstvom polepšil v priebežnom poradí, keď na vedúceho Loeba stráca už len 24 bodov. Na svoje konto si pripísal v tohtoročnom seriáli už štvrté prvenstvo a vyrovnal sa tak počtom víťazstiev lídrovi Loebovi. Tretie miesto, ale už s veľkou stratou 96 bodov, patrí Hirvonenovi, ktorý tak o minuloročný titul vicemajstra pravdepodobne príde.

V Nemecku sa nedarilo druhému jazdcovi továrenského Fordu Jari-Mati Latvalovi, ktorý bol v cieli štrnásty so stratou 17 minút a 20 sekúnd na víťaza. Dvadsiaty so stratou vyše 25 minút bol Fín Hänninen na Škode Fabia S2000, ktorého prenasledovali defekty pneumatík.

O titul tohtoročného majstra budú bojovať dvaja jazdci továrenského Citroënu Loeb a Ogier. O novom majstrovi sveta rozhodnú štyri posledné podujatia. Najbližšie pokračuje seriál 8.-11. septembra v Austrálii.

Výsledky Rallye Nemecka

1. Sébastien Ogier Franc./Citroën 3:32:15,9 h
2. Sébastien Loeb Franc./Citroën + 39,8 s
3. Dani Sordo Špan./Mini Cooper + 1:55,6 min
4. Mikko Hirvonen Fín./Ford Fiesta + 2:43,7
5. Petter Solberg Nór./Citroën+ 3:48,0
6. Kimi Räikkönen Fín./Citroën + 7:24,6
7. H. Solberg Nór./Ford Fiesta+ 7:45,9
8. A. Araújo Port./Mini Cooper+ 9:29,8
9. P. van Merksteijn Nem./ Citroën + 10:01,6
10. D. Kuipers Nem./Ford Fiesta + 10:09,0

Priebežné poradie jazdcov (po 9 z 13 podujatí)

1. Sébastien Loeb 192 bodov
2. Sébastien Ogier 167
3. Mikko Hirvonen 156
4. Jari-Matti Latvala 96
5. Petter Solberg 94
6. M. Ostberg 56
7. M. Wilson 40
8. K. Räikkönen 34
9. H. Solberg 32
10. D. Sordo 23

Priebežné poradie tímov (Pohár konštruktérov)

1. Citroën 333 bodov
2. Ford 242
3. Stobart Ford 105
4. Petter Solberg Team 83
5. Ice 1 Racing 48
6. Munchis Ford 32

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.