Rallye Sardínia: Ogier ďalej valcuje (+ video)

Utorok, 10 jún 2014

Francúz Sebastien Ogier nemal na ostrove Sardínia dobrý prvý súťažný deň a na jeho konci bol až šiesty. Ďalšie dva dni však vygumoval zlý začiatok a Ogier sa nakoniec tešil z víťazstva na Rallye Sardínia, šiestej súťaži majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach. Druhý skončil Nór Östberg a tretí Fín Latvala.

1 Sebastien Ogier
Sebastien Ogier so spolujazdcom Julienom Ingrassiom oslavujú víťazstvo na Sardínii

Sebastien Ogier v cieli rallye priznal, že si nemyslel, že by mohol vyhrať Rally Talianska na Sardínii po tom, aké bolo jeho postavenie po prvom súťažnom dni. Ako líder priebežného poradia a aktuálny majster sveta mal po piatich podujatiach nezávideniahodnú úlohu, keď ako prvý jazdec "čistil" so svojim VW Polo R trať od štrku a piesku na všetkých ôsmich piatkových šotolinových rýchlostných skúškach. Na priebežného lídra a tímového partnera Jari-Matti Latvalu strácal po prvom dni na klzkom štrku 22,9 sekundy.

"Aj keď sme sa snažili, lepšie to nešlo a boli sme z toho so spolujazdcom veľmi sklamaný a myslel som si, že budeme bojovať asi len o miesto na stupni víťazov a o nič viac." Ďalšie dva dni však priniesli obrat. Trať zametal jeho tímový partner a Ogier stúpal vo výsledkovej listine hore. Po druhom súťažnom dni už bol na čele priebežného poradia. Tretí súťažný deň už bol pre Ogiera pokojnejší, kontroloval si postavenie a v cieli mal pred druhým Östbergom náskok jednu minútu a dvadsať tri sekúnd.

2 Hayden Paddon
Novozélanďan Hayden Paddon pilotoval Hyundai i20 WRC a držal zástavu kórejskej značky najvyššie a obsadil pekné dvanáste miesto, Belgičan Neuville bol sedemnásty

Víťazstvom na Sardínii si Ogier s Ingrassiom zvýšili náskok v priebežnom hodnotení. Po šiestich podujatiach vedie pred Latvalom o 33 bodov, ale pred tretím Östbergom má náskok 72 bodov. Do skončenia seriálu zostáva odjazdiť ešte sedem podujatí, čo môže v boji o titul majstra sveta využiť najmä Latvala.

Už dlhšie sa nedarí Fínovi Hirvonenovi, ktorému sa smola lepí na päty. Nešťastie ho stretlo aj na ostrove Sardínia, keď vo štvrtej rýchlostnej vložke začalo jeho auto z ničoho nič horieť. Uhasiť sa ho posádke nepodarilo ani s hasiacimi prístrojmi, ktoré mala posádka v aute, takže súťažná Fiesta WRC zhorela do tla.

3 Mikko Hirvonen - požar
Málo vídaný jav ja rallye: požiar zachvátil Fiestu Fína Mikko Hirvonenas na trati RS