V Katalánsku kraľovali Loeb a Citroën

Pondelok, 05 október 2009

Suverénnym víťazstvom jazdcov Citroënu sa skončila Katalánska rallye, keď obaja jazdci francúzskeho dvojitého šípa celej súťaži suverénne kraľovali. Zvíťazil Sébastien Loeb pred Danim Sordom a až tretí skončil vedúci jazdec priebežného poradia seriálu majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach Mikko Hirvonen. Pre Francúza je to už šieste tohtoročné prvenstvo v seriáli. Víťazstvom v Španielsku prerušil Loeb šnúru štyroch víťazných rallye Fína a dotiahol sa na jeden bod za Hirvonena. O všetkom rozhodne posledné tohtoročné podujatie vo Veľkej Británii koncom októbra.

Mikko Hirvonen
Bude Mikko Hirvonen (vpravo) úspešnejší vo V. Británii a získa vytúžený titul?

Katalánska rallye, jediná v seriáli celá na asfalte, bola jednoznačnou výhodou pre Francúza Loeba i Španiela Sorda, ktorí sú väčší špecialisti na hladký povrch. Od druhej rýchlostnej skúšky, keď úvodnú na prekvapenie vyhral Hirvonen na Forde Focus, nepustili jazdci Citroënu opraty zo svojich rúk a Hirvonen strácal na nich v každom rýchlostnom teste. Jeho strata v cieli sa vyšplhala na konečných 54 sekúnd. Ešte horšie pochodil druhý jazdec Fordu, Jari-Matti Latvala, ktorý v cieli strácal až takmer tri minúty.

Útechou pre Hirvonena môže byť, že záverečná súťaž seriálu sa pôjde na nespevnenom povrchu, na ktorej sa cíti ako doma. Víťazstvom by sa mladý Fín stal po prvý raz v živote majstrom sveta, kým Loeb by prišiel o svoj šiesty titul. K tomu mu stačí vo Veľkej Británii skončiť pred Loebom, na ktoromkoľvek (aj na nebodovanom) mieste. Samozrejme, výhra by pre Hirvonena bola najlepším riešením. Do toho však bude mať čo povedať aj Loeb, takže si radšej počkajme na 25. október, kedy sa o majstrovi sveta definitívne rozhodne.

Výsledky Rallye Španielska

1. Sébastien LOEB3:22:14,7 hod
2. Daniel SORDO+12,0 s
3. Mikko HIRVONEN54,1
4. Petter SOLBERG+1:12,4 min
5. Sebastien OGIER+1:41,6
6. Jari-Matti LATVALA+2:49,8
7. Matthew WILSON+7:15,5
8. Federico VILLAGRA+8:28,1
9. Henning SOLBERG+9:07,6
10. Dany SNOBECK+10:56,0
11. Conrad RAUTENBACH+11:07,6
12. Hans WEIJS+18:20,8

Priebežné poradie jazdcov

1. M. HIRVONEN84 b.
2. S. LOEB83
3. D. SORDO58
4. J-M LATVALA39
5. P. SOLBERG30
6. H. SOLBERG29
7. M. WILSON25
8. S. OGIER24
9. F. VILLAGRA16
10. C. RAUTENBACH8
11. M. OSTBERG7
12. K. AL-QASSIMI6

Priebežné poradie tímov (Pohár konštruktérov)

1. Citroën151 b.
2. Ford130
3. Stobart73
4. Citroën Junior Team42
5. Munchi's23

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.