VW a Ogier kraľovali na Rallye Nemecka

Pondelok, 24 august 2015

Aktuálny majster sveta Francúz Sebastien Ogier na Volkswagene Polo R zvíťazil v deviatom podujatí seriálu majstrov sveta v automobilových súťažiach Rallye Nemecka pred partnermi z tímu Volkswagen Fínom Jari-Matti Latvalom a Nórom Andreasom Mikkelsenom.

Mikkelsen-Ogier-Latvala
Mikkelsen, Ogier a Latvala sa v cieli nemeckej rallye tešia z trojnásobného triumfu

Tridsaťjedenročný francúzsky majster sveta sa šiestym víťazstvom v sezóne a druhým na Nemeckej rallye (prvé s Citroenom) reálne priblížil k obhajobe a zisku už tretieho titulu majstra sveta. Pred štyrmi záverečnými súťažami má pred druhým Latvalom náskok 93 bodov a tretím Mikkelsenom 109 bodov.

V Nemecku Ogier zvíťazil už po druhý raz, a to dosť suverénne s náskokom 23 sekúnd. Už v úvode rallye začal veľmi zostra, keď z prvých deviatich rýchlostných skúšok vyhral až osem a len jednu prenechal Latvalovi. Z 21 celkových vyhral spolu štrnásť, šesť si pripísal Latvala a jednu Evans. Teda suverenita ako hrom!

Víťazstvo v Nemecku je prvým od nástupu modelu VW Polo R do seriálu WRC, keď doteraz vždy im ho vyfúkla iná značka. Teraz si Volkswagen triumf užil dokonale, keď na pódiu mu patrili všetky tri miesta. Radosť z trojnásobného triumfu Volkswagenu tak bola dokonalá!

Prekaziť trojnásobné víťazstvo sa pokúšal tím Hyundai s modelom i20 WRC. Španielovi Danielovi Sordovi na štvrtom mieste chýbalo k pódiu 12,7 sekundy a Belgičanoovi Thierrymu Neuvillovi, ktorý bol piaty, vyše 37 sekúnd. Ďalší tromf tímu Hyundai, Novozélanďan Paddon, obsadil v nemeckej rallye deviate miesto.

Český jazdec Jan Kopecký so Škodou Fabia R5 obsadil 13. miesto. Druhý český zástupca vo WRC Martin Prokop nedokončil, keď v 18. RS vyletel mimo trať a s poškodeným autom sa už nedalo v súťaži pokračovať. Do tej chvíle bol na 13. mieste so stratou vyše deväť a pol minúty na prvého Ogiera.

V poradí desiatou súťažou seriálu WRC bude austrálska rallye. Jazdiť sa bude od 10. do 13. septembra.

13. Kopecký-DreslerČR/Škoda Fabia R5+11:29,3

Priebežné poradie jazdcov (po 9 z 13 podujatí)

veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.