VW a Ogier kraľovali na Rallye Nemecka

Pondelok, 24 august 2015

Aktuálny majster sveta Francúz Sebastien Ogier na Volkswagene Polo R zvíťazil v deviatom podujatí seriálu majstrov sveta v automobilových súťažiach Rallye Nemecka pred partnermi z tímu Volkswagen Fínom Jari-Matti Latvalom a Nórom Andreasom Mikkelsenom.

Mikkelsen-Ogier-Latvala
Mikkelsen, Ogier a Latvala sa v cieli nemeckej rallye tešia z trojnásobného triumfu

Tridsaťjedenročný francúzsky majster sveta sa šiestym víťazstvom v sezóne a druhým na Nemeckej rallye (prvé s Citroenom) reálne priblížil k obhajobe a zisku už tretieho titulu majstra sveta. Pred štyrmi záverečnými súťažami má pred druhým Latvalom náskok 93 bodov a tretím Mikkelsenom 109 bodov.

V Nemecku Ogier zvíťazil už po druhý raz, a to dosť suverénne s náskokom 23 sekúnd. Už v úvode rallye začal veľmi zostra, keď z prvých deviatich rýchlostných skúšok vyhral až osem a len jednu prenechal Latvalovi. Z 21 celkových vyhral spolu štrnásť, šesť si pripísal Latvala a jednu Evans. Teda suverenita ako hrom!

Víťazstvo v Nemecku je prvým od nástupu modelu VW Polo R do seriálu WRC, keď doteraz vždy im ho vyfúkla iná značka. Teraz si Volkswagen triumf užil dokonale, keď na pódiu mu patrili všetky tri miesta. Radosť z trojnásobného triumfu Volkswagenu tak bola dokonalá!

Prekaziť trojnásobné víťazstvo sa pokúšal tím Hyundai s modelom i20 WRC. Španielovi Danielovi Sordovi na štvrtom mieste chýbalo k pódiu 12,7 sekundy a Belgičanoovi Thierrymu Neuvillovi, ktorý bol piaty, vyše 37 sekúnd. Ďalší tromf tímu Hyundai, Novozélanďan Paddon, obsadil v nemeckej rallye deviate miesto.

Český jazdec Jan Kopecký so Škodou Fabia R5 obsadil 13. miesto. Druhý český zástupca vo WRC Martin Prokop nedokončil, keď v 18. RS vyletel mimo trať a s poškodeným autom sa už nedalo v súťaži pokračovať. Do tej chvíle bol na 13. mieste so stratou vyše deväť a pol minúty na prvého Ogiera.

V poradí desiatou súťažou seriálu WRC bude austrálska rallye. Jazdiť sa bude od 10. do 13. septembra.