VW a Ogier kraľovali na Rallye Nemecka

Pondelok, 24 august 2015

Aktuálny majster sveta Francúz Sebastien Ogier na Volkswagene Polo R zvíťazil v deviatom podujatí seriálu majstrov sveta v automobilových súťažiach Rallye Nemecka pred partnermi z tímu Volkswagen Fínom Jari-Matti Latvalom a Nórom Andreasom Mikkelsenom.

Mikkelsen-Ogier-Latvala
Mikkelsen, Ogier a Latvala sa v cieli nemeckej rallye tešia z trojnásobného triumfu

Tridsaťjedenročný francúzsky majster sveta sa šiestym víťazstvom v sezóne a druhým na Nemeckej rallye (prvé s Citroenom) reálne priblížil k obhajobe a zisku už tretieho titulu majstra sveta. Pred štyrmi záverečnými súťažami má pred druhým Latvalom náskok 93 bodov a tretím Mikkelsenom 109 bodov.

V Nemecku Ogier zvíťazil už po druhý raz, a to dosť suverénne s náskokom 23 sekúnd. Už v úvode rallye začal veľmi zostra, keď z prvých deviatich rýchlostných skúšok vyhral až osem a len jednu prenechal Latvalovi. Z 21 celkových vyhral spolu štrnásť, šesť si pripísal Latvala a jednu Evans. Teda suverenita ako hrom!

Víťazstvo v Nemecku je prvým od nástupu modelu VW Polo R do seriálu WRC, keď doteraz vždy im ho vyfúkla iná značka. Teraz si Volkswagen triumf užil dokonale, keď na pódiu mu patrili všetky tri miesta. Radosť z trojnásobného triumfu Volkswagenu tak bola dokonalá!

Prekaziť trojnásobné víťazstvo sa pokúšal tím Hyundai s modelom i20 WRC. Španielovi Danielovi Sordovi na štvrtom mieste chýbalo k pódiu 12,7 sekundy a Belgičanoovi Thierrymu Neuvillovi, ktorý bol piaty, vyše 37 sekúnd. Ďalší tromf tímu Hyundai, Novozélanďan Paddon, obsadil v nemeckej rallye deviate miesto.

Český jazdec Jan Kopecký so Škodou Fabia R5 obsadil 13. miesto. Druhý český zástupca vo WRC Martin Prokop nedokončil, keď v 18. RS vyletel mimo trať a s poškodeným autom sa už nedalo v súťaži pokračovať. Do tej chvíle bol na 13. mieste so stratou vyše deväť a pol minúty na prvého Ogiera.

V poradí desiatou súťažou seriálu WRC bude austrálska rallye. Jazdiť sa bude od 10. do 13. septembra.

Výsledky Rallye Nemecka

1. Ogier-IngrassiaFranc./VW Polo-R3:35:49,5 hod
2. Latvala-AnttilaFín./VW Polo-R+23,0 s
3. Mikkelsen-FloeneNór./VW Polo-R+1:56,6 min
4. Sordo-MartíŠpan./Hyundai i20+2:09,3
5. Neuville-GilsoulBelg./Hyundai i20+2:33,8
6. Evans-BarrittV. Brit./Ford Fiesta+2:52,1
7. Östberg-AnderssonNór./Citroen DS3+3:12,5
8. Tanak-MolderEst./Ford Fiesta+4:26,6
9. Paddon-KennardN. Zél./Hyundai i20+4:46,8
10. Lefebvre-DuboisFranc./Citroen DS3+4:54,5
...
13. Kopecký-DreslerČR/Škoda Fabia R5+11:29,3

Priebežné poradie jazdcov (po 9 z 13 podujatí)

1. Sebastien Ogier207
2. Jari-Matti Latvala114
3. Andreas Mikkelsen98
4. Mads Östberg90
5. Thierry Neuville80
6. Elfyn Evans61
7. Kris Meeke56
8. Ott Tanak54
9. Dani Sordo52
10. Hayden Paddon46

Autor: J. Goldberger
Foto: wrc.com
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring