Autosalón v bratislavskej Inchebe v tradičnom duchu

Streda, 19 apríl 2023

Bratislava zažije počas nasledujúcich štyroch dní automobilový festival v podobe jarného autosalónu na pravom brehu Dunaja, v areáli výstaviska Incheba. Dovozcovia a zástupcovia predajcov sa popýšia prehliadkou automobilových noviniek, úspešnými a vyhľadávanými modelmi, rovnako aj premiérami najnovších modelov.

1-autosalon

Organizátori výstavy, ktorá otvára svoje brány vo štvrtok 20. apríla a potrvá do nedele 23. apríla, pozývajú návštevníkov z celého Slovenska a sľubujú "zážitky na tretiu pod jednou strechou s tým, že Incheba bude patriť gastronómii, cestovaniu a autám".

Tým sa myslí, že okrem autosalónu sa v rovnakých dňoch konajú v Inchebe ešte ďalšie dve zaujímavé podujatia: veľtrh gastronómie Danubius Gastro a veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour.

Veľtrh gastronómie predstaví vybavenie pre segment HoReCa, nové potraviny, nápoje, služby a gastronomické trendy, kým veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour prinesie ponuku cestovateľských destinácií a zaujímavých miest pre dovolenkárov a cestovaľov.

Návštevníci m§žu očakávať od autosalónu automobilové novinky, výstavné premiéry a obľúbené testovacie jazdy. Počas štyroch dní sa môžu kochať z pohľadu na 15 automobilových značiek, ktoré budú zastúpené prostredníctvom importérov a autorizovaných predajcov. Autá ďalších štyroch značiek predstaví spoločnosť, ktorá ponúka all-inclusive prenájom exkluzívnych automobilov.

Značky zastúpené importérmi a autorizovanými predajcami sú Aixam, Aston Martin, Bentley Dongfeng, Fiat, Ineos, Isuzu, Iveco, Lamborghini, McLaren, MG, Mitsubishi, Nissan, Piaggo a Voyah. Tiež značky zastúpené poskytovateľom prenájmu exkluzívnych modelov značiek Audi, BMW, Mercedes-Benz a Porsche.

Na Autosalóne sa predstaví viacero slovenských výstavných premiér, napríklad elektrický hatchback MG 4 Electric. Premiéra čaká aj na nové Mitsubishi ASX s veľkorysým vnútorným priestorom a najnovšími inteligentnými systémami. Nissan bude premiérovo vystavovať modely Ariya a X-Trail s pohonom e-power.

2-as-incheba
Ilustračná snímka

Novinkou Autosalónu je Iveco Daily Air Pro s pneumatickým odpružením. Premiérovo tu bude značka Ineos. Po prvýkrát Grenadier Trialmaster Edition a Grenadier Fieldmaster Edition. Európskou výstavnou premiérou je Forthing T5 EVO, ktorý si aj pri športovej konfigurácii zachováva výbornú spotrebu vo svojej kategórii – 6,8 l/100km.

Veľkému záujmu sa na bratislavskom Autosalóne budú tešiť testovacie jazdy na vozidlách značiek Fiat a Nissan. Ponuku doplnia karavany, ktoré potešia milovníkov dlhých ciest a oddychu na štyroch kolesách.

Ako na každom doterajšom Autosalóne ani v tomto roku nebudú návštevníci ukrátení o exkluzívne luxusné autá dokonalých tvarov, dravosti a rýchlosti, také kúsky ako Lamborghini Urus, Bentley Continental GT V8 a Bentley Bentayga.

Hlavným mediálnym partnerom bratislavského Autosalónu je RTVS – Rádio Slovensko a dopravné spravodajstvo Zelená vlna. Vďaka tomu budú mať návštevníci priamo v priestoroch výstavno-kongresového centra možnosť nazrieť do rozhlasovej kuchyne a spoznať prácu tých, ktorých poznajú z vysielania.

Vstupenka v cene 8 eur, zľavnená za 6 eur, platí na všetky tri podujatia.

(red-gold)
Foto: Incheba
Pridať komentár
Bleskovky
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.