Autosalón v bratislavskej Inchebe v tradičnom duchu

Streda, 19 apríl 2023

Bratislava zažije počas nasledujúcich štyroch dní automobilový festival v podobe jarného autosalónu na pravom brehu Dunaja, v areáli výstaviska Incheba. Dovozcovia a zástupcovia predajcov sa popýšia prehliadkou automobilových noviniek, úspešnými a vyhľadávanými modelmi, rovnako aj premiérami najnovších modelov.

1-autosalon

Organizátori výstavy, ktorá otvára svoje brány vo štvrtok 20. apríla a potrvá do nedele 23. apríla, pozývajú návštevníkov z celého Slovenska a sľubujú "zážitky na tretiu pod jednou strechou s tým, že Incheba bude patriť gastronómii, cestovaniu a autám".

Tým sa myslí, že okrem autosalónu sa v rovnakých dňoch konajú v Inchebe ešte ďalšie dve zaujímavé podujatia: veľtrh gastronómie Danubius Gastro a veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour.

Veľtrh gastronómie predstaví vybavenie pre segment HoReCa, nové potraviny, nápoje, služby a gastronomické trendy, kým veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour prinesie ponuku cestovateľských destinácií a zaujímavých miest pre dovolenkárov a cestovaľov.

Návštevníci m§žu očakávať od autosalónu automobilové novinky, výstavné premiéry a obľúbené testovacie jazdy. Počas štyroch dní sa môžu kochať z pohľadu na 15 automobilových značiek, ktoré budú zastúpené prostredníctvom importérov a autorizovaných predajcov. Autá ďalších štyroch značiek predstaví spoločnosť, ktorá ponúka all-inclusive prenájom exkluzívnych automobilov.

Značky zastúpené importérmi a autorizovanými predajcami sú Aixam, Aston Martin, Bentley Dongfeng, Fiat, Ineos, Isuzu, Iveco, Lamborghini, McLaren, MG, Mitsubishi, Nissan, Piaggo a Voyah. Tiež značky zastúpené poskytovateľom prenájmu exkluzívnych modelov značiek Audi, BMW, Mercedes-Benz a Porsche.

Na Autosalóne sa predstaví viacero slovenských výstavných premiér, napríklad elektrický hatchback MG 4 Electric. Premiéra čaká aj na nové Mitsubishi ASX s veľkorysým vnútorným priestorom a najnovšími inteligentnými systémami. Nissan bude premiérovo vystavovať modely Ariya a X-Trail s pohonom e-power.

2-as-incheba
Ilustračná snímka

Novinkou Autosalónu je Iveco Daily Air Pro s pneumatickým odpružením. Premiérovo tu bude značka Ineos. Po prvýkrát Grenadier Trialmaster Edition a Grenadier Fieldmaster Edition. Európskou výstavnou premiérou je Forthing T5 EVO, ktorý si aj pri športovej konfigurácii zachováva výbornú spotrebu vo svojej kategórii – 6,8 l/100km.

Veľkému záujmu sa na bratislavskom Autosalóne budú tešiť testovacie jazdy na vozidlách značiek Fiat a Nissan. Ponuku doplnia karavany, ktoré potešia milovníkov dlhých ciest a oddychu na štyroch kolesách.

Ako na každom doterajšom Autosalóne ani v tomto roku nebudú návštevníci ukrátení o exkluzívne luxusné autá dokonalých tvarov, dravosti a rýchlosti, také kúsky ako Lamborghini Urus, Bentley Continental GT V8 a Bentley Bentayga.

Hlavným mediálnym partnerom bratislavského Autosalónu je RTVS – Rádio Slovensko a dopravné spravodajstvo Zelená vlna. Vďaka tomu budú mať návštevníci priamo v priestoroch výstavno-kongresového centra možnosť nazrieť do rozhlasovej kuchyne a spoznať prácu tých, ktorých poznajú z vysielania.

Vstupenka v cene 8 eur, zľavnená za 6 eur, platí na všetky tri podujatia.

(red-gold)
Foto: Incheba
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring