BMW XM už krášli Autosalón v Inchebe

Štvrtok, 20 apríl 2023

Len málokedy sa stáva, aby sa horúca novinka prémiovej automobilovej značky tak rýchlo po svojom uvedení dostala na verejný plac. Neplatí to o unikátnom BMW XM, ktorý už oslňuje návštevníkov bratislavského autosalónu.

1-bmw-xm

BMW XM, vrcholný model bavorskej značky, zamieril dnes ráno na výstavisko autosalónu v bratislavskej Inchebe. Stal sa tak najpríťažlivejším výstavným exponátom dnes otvoreného autosalónu.

Model XM je prvým produktom športovej divízie BMW M, ktorý je kombináciou pohonu spaľovacieho motora (výkon 360 kW/489 k) a elektromotora (145 kW/197 k).

Tento krížnik ciest kompletne vytvorili v divízii BMW M. Ešte približne pred týždňom bol model XM s celkovým výkonom 653 koní do uvedenia modelu BMW XM Label Red (748 k) najvýkonnejším modelom značky.

Obdivovať na vysokovýkonnom modeli SUV (podľa BMW SAV) môžeme precízne vypracované prvky vonkajšieho dizajnu, interiér, výbavu vozidla i systémy pre vodiča. Tiež prirovnávať k legendárnemu športovému BMW M1 s motorom v strede.

Zopakujme si, že divízia BMW M prináša v modeli XM ako svoj úplne prvý vysokovýkonný automobil s elektrifikovaným pohonom. Plug-in hybridný systém pozostávajúci z benzínového motora V8 a výnimočne silného elektromotora zaručuje, že model BMW XM sa vyznačuje podmanivou dynamikou.

O parametroch uvedieme: kombinovaná priemerná spotreba benzínu je 1,6 až 1,7 l/100 km, kombinovaná priemerná spotreba elektriny 33,0 až 34,5 kWh/100 km a kombinované priemerné emisie CO2 35 až 39 g/km podľa cyklu WLTP.

Nový BMW XM sa vyrába v závode BMW v meste Spartanburg v USA od decembra 2022 a k predajcom po celom svete dorazí na jar tohto roku. Na Slovensku je už prvý kus, a to na Autosalóne Incheba.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.