New York 2015: Veľká fotogaléria

Sobota, 11 apríl 2015

Ak by bol náš redaktor vycestoval na autosalón do New Yorku, spravodajstvo priamo z miesta deja by ste už boli na našom internetovom portáli dávno prečítali. Ale keďže sme nikde neboli, neviazal nás k rýchlemu zverejneniu článku či fotogalérie žiadny termín. V americkom New Yorku sme však predsa boli, aj keď len virtuálne.

Aston Martin Vulcan
Aston Martin Vulcan je jedným z najrýchlejších okruhových áut na svete. Poháňa ho 12valcový vidlicový motor 7,0 litra a je bez turba. Má ohromujúci výkon 800 koní.

Aj keď elektronická cesta je rýchlejšia ako let lietadlom, americkému autosalónu sa venujeme až teraz, čo má viacero výhod. Predovšetkým mali sme viac času na overovanie informácií i výber a triedenie fotografií. V našej fotogalérii sú sériové modely i také, ktoré nimi budú čo nevidieť - štúdie, ktoré sa budú dokončovať a pretvárať na produkčné modely. Máme v našej zbierke aj super rýchle super- či hyperšporty. Teda pravá motoristická všehochuť z americkej New York International Auto Show.

Tohtoročný autosalón v New Yorku bol v poradí už 115. a každoročne sa uskutočňuje v najväčšom americkom meste od roku 1900. Svoju premiéru si tu vždy odprezentuje niekoľko desiatok automobilových značiek. S takmer všetkými, navyše aj ďalšími nepremiérovými sa teraz môžete stretnúť v našej fotogalérii.

Autosalón sa začal 3. apríla, svoje brány zatvorí 12. apríla a je jedným z najdôležitejších svetových automobilových výstav. V tomto roku tu výrobcovia prezentujú nové modely pre roky 2015 a 2016 a množstvo koncepčných vozidiel. Tento rok malo na newyorskom autosalóne premiéru viac ako šesťdesiat automobilov, vrátane superšportov .

S najzaujímavejšími novinkami sa v čoskoro stretneme na našom internetovom portáli. Ešte skôr si však prezrite našu fotogalériu.

Acura NSX Alfa Romeo 4C Spider Aston Martin Vulcan Audi Q7 Audi TT BMW i3 Green Car World Gesign Buick Avenir Buick Cascada Cadillac ATS Sedan Cadillac CTS-V Fiat 500X Ford Explorer Honda Civic Coupé Concept Honda HR-V Hyundai Santa Cruz Chevrolet Colorado ZR2 Chevrolet Malibu Chevrolet Bolt Chevrolet Spark Chrysler 300 Infiniti QX 30 Jaguar XE-S Jaguar XF Jaguar XJR Jeep Renegade Kia Optima Kia Trailster E-AWD Land Rover Discovery Sport Land Rover discovery-sport Lexus RX350 Lincoln Continental Lincoln MKX Mazda CX-3 Mazda MX-5 McLaren 570S Mercedes-Benz gle-450-amg-4matic Mitsubishi Outlander GT Nissan Maxima Rolls-Royce Phantom Scion iM Smart Fortwo Subaru Race Car Subaru STI Performance Concept Toyota mirai-hydrogen-fuel-cell Toyota RAV4 Hybrid Volvo S60-cross-country Volvo XC 90 R Design
Autor: J. Goldberger
Foto: autoshowny.com
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.