Autofólie na autách hollywoodskych filmov

Štvrtok, 27 február 2020

Technologická spoločnosť 3M sa dlhodobo venuje inováciám v oblasti automobilového priemyslu. Produktový rad auto fólií 3M Wrap Film využíva technológiu, ktorá sa dokonalo prispôsobí povrchu karosérie a je dostupná v širokej škále matných aj lesklých farebných odtieňov. Fólie majú v nanesenom lepidle kanáliky, ktorými sa pri aplikácii vyháňa vzduch a pokým sa plne nepritlačí, môže sa fólia donekonečna odlepovať a tvarovať. Výsledný povrch je potom hladký a bez bubliniek. Tak je to aj v americkom filme Ten správny šmrnc, v ktorom špeciálne fólie od 3M dali Alfe Romeo nový zelený kabát vďaka fólii 3M Military Green, Range Rover sa predstavil v zlatistej 3M Closs Gold Metallic a BMW i8 sa odelo do originálnej modrej pomocou fólie 3M Atomic Teal.

1-Alfa-Romeo(jGold)
Pridať komentár
Bleskovky
Toyota-C-HR
Francúzska vláda si dala za cieľ programom nazvaným Prime à la conversion podporiť výmenu staršieho a menej ekologického automobilu za model s nižšími emisiami. Program sa vzťahuje na elektromobily a plug-in hybridy, ako aj na hybridy, ktoré nie sú nabíjané zo zásuvky, na ktoré je dotácia vyššia. Výška bonusu je 3000 eur na spaľovacie alebo hybridné auto s emisiami CO2 nižšími ako 137 g/km a 5000 eur na elektromobil alebo plug-in hybrid. Nastaveným podmienkam štátnej subvencie vyhovuje až 98 % áut japonskej značky Toyota. Dotáciu na zošrotovanie starého auta možno získať pri kúpe nového aj jazdeného vozidla.
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.