Ford 1,0 EcoBoost: najmenší do rodiny

Štvrtok, 10 november 2011

Automobilka Ford spustila sériovú výrobu najmenšieho benzínového motora Ford 1,0 EcoBoost. Ide o litrový preplňovaný motor s priamym vstrekovaním, ktorý sa v Európe predstaví na začiatku roka 2012 a neskôr bude k dispozícii na celom svete.

Motor sa prvýkrát objaví v európskom Forde Focus začiatkom roku 2012. Focus tak dosiahne najnižšie emisie CO2 a spotrebu paliva vo svojej kategórii. Následne sa bude montovať aj do modelov Ford C-Max a aj nového B-Max. Vo Forde Focus bude mať výkon 125 koní a emisie CO2 na úrovni 114 g/km, v slabšej verzii 100 koní a 109 g/km CO2.

FordEcoBoostAutor: janGold
Komentáre
to zas bude trápenie na ceste a v kopcoch bude ťahať na maximum aby potiahol takú karosériu. Životnosť bude možno do 150 000km, až toľko vôbec vydrží. Úprimnú sústrasť s týmto litríkom.
Pridal marek v pondelok 21 novembra 2011 o 23:18
Šikyňa
V talianskej Faenze sa konalo posledné podujatie série troch pretekov seriálu majstrovstiev sveta. Slovák Richard Šikyňa v triede MX2 na KTM 250 obsadil v prvej jazde 14. miesto a získal 7 bodov, druhú po páde a technických problémoch nedokončil. V priebežnom hodnotení seriálu má 52 bodov a patrí mu 21. priečka. Richard Šikyňa: "Preteky sa mi príliš nevydarili. Teraz mám 2 týždne čas do ďalších pretekov. Verím, že sa mi podarí dostať sa v Mantove tam, kde patrím." Nie veľmi spokojný bol aj Šikyňov manažér Peter Kolek: "Zo série troch podujatí vo Faenze nie som z Rišových výkonov nadšený. Nevyšla mu ani jedna kvalifikácia. Aj keď ukázal, že dokáže odštartovať do desiatky a vie udržať tempo, jazdecké chyby ho stáli veľmi dôležité body do priebežného hodnotenia."
Šikyňa
Šikyňa-Faenza
Druhom podujatí z trojice pretekov vo Faenze v Taliansku, seriálu majstrovstiev sveta motokrose, sa slovenský pretekár Richard Šikyňa na motocykli KTM 250 SXF umiestnil v prvých pretekoch na 18. meste a v druhých obsadil 15. priečku. Na svoje konto si tak pripísal deväť bodov. V priebežnom hodnotení seriálu je so ziskom 45 bodov na 21. mieste. Najbližšie preteky na okruhu vo Faenze budú už túto nedeľu a náš jazdec zabojuje o ďalšie body do hodnotenia svetového motokrosového seriálu, aj o návrat medzi dvadsať najlepších motokrosárov sveta triedy do 250 cm³.