Liqui Moly: Rekordne vo výrobe mazív

Streda, 29 december 2021

Spoločnosť Liqui Moly, ktorej výrobky sú dobre známe aj slovenským motoristom, vyrába a ponúka na trh široký sortiment približne štyritisíc produktov, ako motorové oleje, mazivá, prísady do paliva, autokozmetika, chladiace kvapaliny a rad ďalších produktov. V tomto roku spoločnosť vyrobila najviac výrobkov vo svojej histórii, po prvý raz napríklad vyše stotisíc ton mazív, čo je o 27 percent viac oproti predchádzajúcemu roku. Spoločnosť Liqui Moly vznikla v roku 1957 a svoje produkty vyvíja a vyrába výhradne v Nemecku. Svojou kvalitou patria jej produkty k najlepším a predávajú sa v 150 krajinách sveta. V roku 2020 spoločnosť Liqui Moly hospodárila s obratom 611 miliónov eur.

liqui-moly(jGold)
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.