Už viac rokov je 1. október významným dňom pre milovníkov kávy na svete. Spoločnosť VIVA oslavuje na Slovensku tradičný Deň kávy už po štvrtý raz. V tento deň bude ponúkať svojim zákazníkom kávu zadarmo na každej čerpacej stanici OMV s VIVA. Každý, kto navštívi jednu z 58 čerpacích staníc OMV s VIVA, dostane zdarma kávu podľa vlastného výberu.

V tomto roku ponúka ďalej VIVA v mimoriadnej akcii pre milovníkov kávy od 1. do 31. októbra jednu kávu a dva mini croissanty za špeciálnu cenu.

OMV Coffee DayAutor: janGold
Šikyňa
V talianskej Faenze sa konalo posledné podujatie série troch pretekov seriálu majstrovstiev sveta. Slovák Richard Šikyňa v triede MX2 na KTM 250 obsadil v prvej jazde 14. miesto a získal 7 bodov, druhú po páde a technických problémoch nedokončil. V priebežnom hodnotení seriálu má 52 bodov a patrí mu 21. priečka. Richard Šikyňa: "Preteky sa mi príliš nevydarili. Teraz mám 2 týždne čas do ďalších pretekov. Verím, že sa mi podarí dostať sa v Mantove tam, kde patrím." Nie veľmi spokojný bol aj Šikyňov manažér Peter Kolek: "Zo série troch podujatí vo Faenze nie som z Rišových výkonov nadšený. Nevyšla mu ani jedna kvalifikácia. Aj keď ukázal, že dokáže odštartovať do desiatky a vie udržať tempo, jazdecké chyby ho stáli veľmi dôležité body do priebežného hodnotenia."
Šikyňa
Šikyňa-Faenza
Druhom podujatí z trojice pretekov vo Faenze v Taliansku, seriálu majstrovstiev sveta motokrose, sa slovenský pretekár Richard Šikyňa na motocykli KTM 250 SXF umiestnil v prvých pretekoch na 18. meste a v druhých obsadil 15. priečku. Na svoje konto si tak pripísal deväť bodov. V priebežnom hodnotení seriálu je so ziskom 45 bodov na 21. mieste. Najbližšie preteky na okruhu vo Faenze budú už túto nedeľu a náš jazdec zabojuje o ďalšie body do hodnotenia svetového motokrosového seriálu, aj o návrat medzi dvadsať najlepších motokrosárov sveta triedy do 250 cm³.