F1: Nürburgring pre Hamiltona

Pondelok, 25 júl 2011

Brit Hamilton na McLarene rozhodol napínavý trojboj medzi ním, Alonsom a Weberom vo svoj prospech a v tohtoročnom seriáli majstrovstiev sveta formuly 1 získal už druhý triumf. Za ním skončil Španiel Alonso na Ferrari a tretí bol Austrálčan Webber na monoposte Red Bull.

Alonso Hamilton
Šťastný víťaz Brit Hamilton a relatívne spokojný s druhým miestom Španiel Alonso

Čo by dal Mark Webber za víťazstvo, ktoré sa mu tento rok zázračne vyhýba! Aj v Nemecku na okruhu Nürburgring vyhral kvalifikáciu, zlým štartom však prišiel o prvé miesto už na štarte a jeho veľký boj najmä s Alonsom dokázal korunovať len tretím miestom na stupni víťazov. Čo však Webberovi vyšlo a môže ho tešiť je fakt, že po prvý raz v sezóne porazil svojho kolegu z tímu Red Bull Sebastiana Vettela. Aj keď nezopakoval svoje víťazstvo z Nürburgringu z roku 2009, kedy sa tu naposledy jazdila formula 1, nakoniec ho aj tretie miesto celkom potešilo.

Sebastian Vettel, líder priebežného poradia seriálu a minuloročný majster sveta skončil až štvrtý pred Massom na Ferrari, keď v poslednom kole pretekov zvládli jeho mechanici lepšie povinnú výmenu pneumatík a predstihol tak dovtedy pred ním idúceho Brazílčana. Vettelovi podobne ako Webberovi nevyšiel štart a z tretej priečky sa prepadol na piatu, na ktorej jazdil s malými výnimkami až do posledného kola. Tá nakoniec vinou pomalšej výmeny kolies pri poslednej zastávke v boxoch pripadla Massovi. Pre Vettela je štvrté miesto na domácej veľkej cene najhorším tohtoročným umiestnením, keďže v doterajších deviatich VC buď zvíťazil alebo skončil druhý.

Nemeckí jazdci zabodovali na domácej pôde veľmi dobre, keď v prvej desiatke mali v cieli hneď štyroch jazdcov. Za štvrtým Vettelom skončil na šiestej priečke Sutil na monoposte Force India, siedmy bol Rosberg a ôsmy Schumacher, obaja na Mercedesoch. A mohli mať aj piateho, nebyť Buemiho "bodyčeka" na Heidfelda, ktorý po tejto kolízii musel z bodovaného miesta odstúpiť z pretekov. Na bodovaných miestach ešte skončili Japonec Kobayashi a Rus Petrov, ktorí boli v cieli na deviatom a desiatom mieste.

Nespokojný v Nemecku bol určite Brit Button, ktorému vypovedala hydraulika a preteky nedokončil. Po Veľkej Británii je Nemecko pre Buttona druhou VC, kde pre poruchu nevidel cieľ.

Seriál formuly 1 pokračuje už najbližší víkend, 31. júla. Na programe je Veľká cena Maďarska na Hungaroringu.