Honda na veľtrhu EICMA 2021 v Miláne

Utorok, 23 november 2021

Spoločnosť Honda predstavila v Miláne na medzinárodnom motocyklovom veľtrhu EICMA svoj kompletný európsky modelový rad pre rok 2022.

1-Honda-ADV350

Hlavným lákadlom značky na práve sa začínajúcom veľtrhu EICMA je trojica nových motocyklov CBR1000RR-R Fireblade, Fireblade SP a Fireblade SP 30th Anniversary.

Veľkým lákadlom na stánku Honda je nový skúter ADV350. Je to celkom nový skúter strednej kategórie ADV350, ktorý prichádza so štýlom modelu X-ADV a s prémiovou výbavou.

Po modeloch, ktoré už boli v priebehu tohto roku uvedené, ako sú Super Cub, Monkey, CB500F, CB500X, CBR500R a NT1100, dnes Honda v Miláne doplnila svoju ponuku na kompletný európsky modelový rad pre rok 2022.

2-Honda-CBR1000RR-R-
Honda CBR1000RR-R Fireblade SP30TH Anniversary

Výstavnú premiéru zažíva tiež model NT 1100, ktorý v sebe spája komfort, praktickosť a mimoriadne príjemné výkony na dlhých cestách. Potvrdený návrat modelu Hornet poskytuje 3D projekcia. Ukazuje fanúšikom Hondy prvý náhľad na smer, ktorým sa tento model bude uberať.

Na veľtrhu EICMA budú vystavené aj nové farebné vyhotovenia modelov SH125i, X-ADV, Forza 125, Forza 350, CB650R a ďalších, okrem iných aj modelov Gold Wing a Gold Wing Tour.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
1-mini-pre-radost
Brit Nicholas Nico Martin vytvoril netradičný charitatívny projekt, keď so svojím elektrickým Mini roznáša v predvianočnom čase radosť ľuďom v Británii. Od 25. novembra precestuje celé Spojené kráľovstvo, aby s elektrickým Mini pokrytým 2000 LED svetielkami šíril radosť. Jeho cesta má aj charitatívny rozmer. Chce počas nej vyzbierať čo najviac peňazí pre organizácie MS Trust a Duchenne UK, ktoré sa venujú pacientom so sklerózou multiplex a so svalovou dystrofiou a aj pre britskú Alzheimerovu spoločnosť. David George, riaditeľ Mini Veľkej Británie: "Sme poctení, že môžeme byť súčasťou Nicovho fundraisingového projektu. Je to úžasný nápad, ktorý spojí ľudí, rozosmeje ich a zároveň získa financie pre úžasné charitatívne ciele."
1-Toyota-Mirai
Úmysel Japonska orientovať svoju ekonomiku na vodík začína mať konkrétne podoby. V minulom roku spustili do prevádzky výskumné a výrobné zariadenie Fukushima Hydrogen Energy Research Field, ktoré už dodávalo vodík na okruh Suzuka pomocou nákladných automobilov na biopalivá. Nákladné autá poháňané palivovými článkami zasa slúžili na prevoz vodíka dovážaného z Austrálie. Testovací program realizujú spoločne Toyota a spoločnosti Kawasaki Heavy Industries s ďalšími dvomi partnermi. Použitie nákladných áut na vodík a nákladných automobilov na biopalivá je spôsob, ako čo najrýchlejšie znížiť emisie CO² v dopravnom priemysle.
Haico-Van-Der-Luyt
Autom roka v Nemecku (GCOTY) v kompaktnej triede sa stal nový Peugeot 308. Vyhral v konkurencii 11 vozidiel od 9 výrobcov. Porota ocenila, že zákazníci si budú môcť vybrať modely s benzínovými, naftovými ako aj dvomi plug-in hybridnými pohonmi. Ďalšími dôvodmi pre ocenenie kompaktného hatchbacku sú moderné technológie, digitálny a individuálne nastaviteľný displej prístrojovej dosky Peugeot i-Cockpit, ako aj nový dizajn s novým logom Peugeot. Nový model Peugeot 308 sa v Nemecku predáva za cenu od 23 200 eur. Ocenenie Auto roka v Nemecku udeľuje porota zložená z 20 motoristických novinárova z viacerých krajín Európy, je nezávislá od akéhokoľvek vydavateľstva alebo automobilky.Šéf automobilky Haico Van Der Luyt s ocenením GCOTY