Honda NT 1100, komfort a pohodlie na dlhé cesty

Nedeľa, 20 marec 2022

Honda prišla na slovenský trh so svojou novinkou NT 1100 v závere motocyklovej sezóny, keď už motocyklisti ukladajú svoje stroje k zimnému spánku. Nie však neskoro. Korešponduje to aj s tým, že motocykloví výrobcovia predstavujú svoje modernizované modely často už počas leta.

1-honda-NT1100
Novinka minuloročnej jesene, cestovný motocykel Honda NT 1100

Predstaviť na trhu novinku koncom roka je určite správne, pretože čo je raz v garáži, neskôr akoby sme našli. Ak teda novú Hondu NT 1100 predstavujeme teraz na začiatku motoristickej sezóny, tak možno práve včas.

Tak teda – koncom októbra minulého roka prišla Honda na Slovensko s novým cestovným motocyklom s typovým označením NT 1100. Motor zdieľa z modelu CRF 1100L Africa Twin a konštruktéri tak siahli po osvedčenej pohonnej jednotke. Navyše nová Honda NT 1100 stojí na osvedčenej platforme modelu Africa Twin, ktorá ponúka pohodlie, agilitu, výkon i pohodlnú jazdu.

Noví majitelia novinky od Hondy si budú pochvaľovať nízko položené sedadlo, takže motocykel vyhovie aj jazdcom nižšej postavy. Strmá geometria riadenia spolu so špičkovým podvozkom vytvárajú športovo ladené riadenie a jazdné vlastnosti typické pre motocykle Honda.

Jazdca pri jazde chráni pred nepohodou počasia a vetrom plexištít s nastaviteľnou výškou a sklonom do 5 polôh. Navyše horné a spodné deflektory zaisťujú vynikajúcu aerodynamiku pri vysokých rýchlostiach a skvelú ochranu pred poveternostnými vplyvmi.

Za novinkou Honda NT 1100 sa neskrýva len elegantný dizajn s vynikajúcou aerodynamikou, ale aj komfort na dlhých cestách.

Dynamickú jazdu obstaráva radový dvojvalcový motor s objemom 1084 cm3s výkonom 75 kW/102 k a krútiacim momentom 104 Nm. Prevodovka je v štandarde šesťstupňová manuálna, na prianie šesťstupňová dvojspojková DCT.

Súčasťou štandardnej výbavy je tempomat, užšie bočné kufre a vyhrievané rukoväte. K pohodliu jazdy slúžia tri vopred nastaviteľné jazdné režimy. Bezpečnosť jazdy strážia dva voliteľné režimy, a to systém kontroly trakcie a systém na zamedzenie zdvíhania predného kolesa.

Prémiovú výbavu za príplatok si zákazník môže doplniť o 6,5-palcový dotykový TFT displej s technológiami Apple CarPlay alebo Android Auto.

Na spoľahlivé zastavenie má nová Honda výkonné účinné brzdy, radiálne upevnené štvorpiestové predné brzdové strmene. Priľnavosť k vozovke strážia pneumatiky s rozmermi 120/70-17 a 180/55-17.

1-honda-NT1100 2-honda-NT1100
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Bulik-Jerez
V posledný víkend sa v španielskom Jereze konali prvé preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK 2022. 16-ročný slovenský pretekár Michal Búlik začal svoju druhú sezónu v triede Superstock 600 a obsadil 13. a 15.miesto. Po pretekoch takto ohodnotil svoje preteky: "Príliš mi to nešlo. Motocykel bol pripravený na sto percent, ale ja som zrýchľoval veľmi pomaly. Pred sezónou sme mali dva testy, oba však boli na vode, čo mi na rýchlosti nepridalo. Motocykle novej triedy NG (New Generation) sú výrazne rýchlejšie a ja sa budem musieť naučiť dostať sa dopredu rýchlejšie. Musím zapracovať na úvode jazdy a pridať viac agresivity na štarte. Druhé podujatie bude 22.-24. apríla vo Valencii, kde si musím dokázať, že do ESBK patrím.
klaus-zellner
Novým predsedom predstavenstva spoločnosti Škoda Auto bude od 1. júla 2022 Klaus Zellmer, ktorý v súčasnosti ako člen predstavenstva značky Volkswagen zodpovedá za oblasť predaja, marketingu a popredajných služieb. Doterajší predseda predstavenstva Škoda Auto Thomas Schäfer od 1. júlu 2022 prevezme funkciu predsedu predstavenstva značky Volkswagen, zároveň sa stane členom koncernového predstavenstva a bude riadiť skupinu objemových značiek.
stellantis1
Novinkami inovatívnych technológií nového Peugeota 308 sú doplnky vyrobené technológiou 3D tlače z úplne nového polyméru. Z neho je nový rad príslušenstva, ako sú držiak na slnečné okuliare, držiak na nápoje alebo na telefón. Nové príslušenstvo je výsledkom spoločnej práce tímov pre dizajn, produkt a výskum automobilky a spoločností HP Inc., Mäder a Erpro. Cieľom spolupráce je ponúkať inovatívne produkty, ktoré sú príjemné nielen na dotyk, ale sú aj ľahké, pevné a jednoducho využiteľné, a zlepšujú pohodu v interiéri už oceňovaného Peugeot i-Cockpitu.