Nová Honda CL500 zaujme príťažlivým retroštýlom

Pondelok, 06 február 2023

Honda pripravila príťažlivú motocyklovú novinku pre rok 2023. Zaraďme ju do kategórie zábavných, má modelové označenie CL500 a inšpirovaná je modelmi CL z minulého storočia.

Honda-CL500
Veľká tohtoročné novinka Honda CL500 poteší svojim vzhľadom mladú, ale aj strednú generáciu jazdcov

Zábavný motocykel Honda CL500 je japonská novinka, ktorá nadväzuje na modely cl zo 60. a 70. rokov minulého storočia. Kombinuje retro štýl so šarmom, modernou výbavou a technológiami, čím vytvára úplne nový druh moderného mestského stroja v štýle "naháč". Sedlať tento motocykel môže držiteľ vodičského oprávnenia kategórie A2.

Stroj je zameraný na mladých jazdcov, svojou univerzálnosťou však poteší viacero generácií. Stroj bol skonštruovaný tak, aby zapadol do životného štýlu svojho majiteľa a zvládol každodenné dochádzanie do práce, uspokojil svojho majiteľa aj na dlhý víkendový výjazd a nezľakol sa ani ľahkého terénu.

Hondu CL500 poháňa osvedčená pohonná jednotka, radový vodou chladený dvojvalec s objemom 471 cm3, ktorý poznáme napríklad z Rebela alebo CB500R. Má najvyšší výkon 35 kW/48k pri 8500 ot./min a krútiaci moment 43,3 Nm pri 6250 otáčkach.

Zárukou svižného pružného zrýchlenia nového modelu CL500 na ktoromkoľvek prevodovom stupni je, že CL500 má zadné ozubené koliesko so 41 zubmi, kým Rebel ich má 40.

Rám z oceľových rúrok nie je len štylistickým prvkom, ale aj základom ľahkej ovládateľnosti. Odpruženie s dlhým zdvihom je tvorené 41 mm teleskopickou vidlicou a nastaviteľným zadným tlmičom. Kolesá vpredu sú rozmeru 19 palcov a 17 palcov vzadu.

Sedadlo je vo výške 790 mm a má zúženú prostrednú časť. To najmä preto, aby aj jazdec nižšej postavy ľahšie dosiahol na zem. Vyššie riadidlo je výhodné okrem toho, že dobre vyzerá aj preto, že motocykel sa takto dobre ovláda posediačky i v stoji.

Honda CL500 bude dostupná v štyroch atraktívnych farbách – oranžovej, matnej zelenej metalíze, modrej a matnej čiernej metalíze.

Nová Honda CL500 sa na Slovensku bude predávať za 6390 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.