Maco Racing bodoval na motocyklovej 24hod v Le Mans

Nedeľa, 24 apríl 2022

Do svojej dvadsiatej kompletnej sezóny na motocyklových majstrovstvách sveta vytrvalostných pretekov Endurance vstúpil slovenský tím Maco Racing do 24-hod Le Mans.

1-Maco-Racing
Austrálsky jazdec Anthony West dobieha stratený čas zavinený pádom na okruhu v Le Mans

Na francúzskom okruhu Le Mans sa na tímovom motocykli Yamaha predstavil slovenský tím Maco Racing s jazdcami Anthony Westom (Austr.), Enzom Boulom (Franc.) a Richárdom Bódisom (Maď.). Náhradníkom bol Slovák Tomáš Svitok.

V kvalifikácii si slovenský tím počínal s istotou a na štartovom rošte stál na jedenástej pozíciu. Keď potom v úvode pretekov havaroval Francúz Boulom, tím Maco Racing sa prepadol na posledné 51. miesto. Po dlhšej oprave motocykla tím zabojoval a postupne sa prepracoval na 30. miesto.

Problém nastal, keď maďarský jazdec nemohol ďalej pokračovať a v druhej polovici pretekov zostala na striedanie dvojica West – Boulom. Nakoniec po heroickom výkone oboch jazdcov skončil slovenský tím na celkovom 32. mieste, čo znamenalo 11. miesto v priebežnom hodnotení svetového šampionátu.

Za veľkú bojovnosť ocenili tím Maco Racing cenou Anthony Delhalle EWC Spirit Trophy, francúzskeho jazdca, ktorý zomrel v marci 2017. Na vytrvalostných majstrovstvách sveta odmeňuje FIM individuálny alebo kolektívny výkon jazdca alebo tím. Majiteľ tímu a obaja pretekári dostali trofej priamo od vdovy po Anthony Delhallovi, ktorá bola v LeMans so svojimi dvomi deťmi.

Druhé podujatie šampionátu sa uskutoční 4.-5. júna ako 24-hodinové preteky v belgickom Spa-Francorchamps.

Martin Kuzma, majiteľ tímu: Poodstúpení Bódisa zo zdravotných dôvodov sme pokračovali v pretekoch s dvomi jazdcami, ku koncu už bez spánku. Cieľ sme splnili a odvážame si z Le Mans body do svetového šampionátu."

1-Maco-Racing 2-Maco-Racing 3-Maco-Racing
Autor: R. Karnok
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.