MotoGP: Marquez opäť nenašiel premožiteľa

Utorok, 24 september 2019

Španielsky obhajca titulu majstra sveta najsilnejšej triedy MotoGP znovu nenašiel premožiteľa a Veľkú cena Aragónska, štrnáste preteky majstrovstiev sveta cestných motocyklov, vyhral suverénne spôsobom štart – cieľ. Druhý skončil Talian Andrea Dovizioso a tretí Austrálčan Jack Miller.

Marc-Marquez

Marc Marquez vyhral kvalifikáciu a z prvého miesta na štarte bol prvý už v prvej zákrute a pred seba nepustil nikoho až po cieľovú čiaru. Na ďalších priečkach za vedúcim Marquezom sa striedavo menili jazdci z najužšej svetovej špičky, hlavne mladšia generácia jazdcov, ktorí sú v kráľovskej triede nováčikovia alebo v nej jazdia druhú či tretiu sezónu.

Dravci ako Francúz Quartararo či Španiel Rins, alebo ostrieľanejší Španiel Viňales, Brit Crutchlow alebo starší kozáci Dovizioso a Rossi z Talianska sa srdnato bili o ďalšie pozície za Marquezom, ktorý svoj náskok postupne zvyšoval a v cieli bol skôr o takmer päť sekúnd pred svorkou, ktorú na cieľovú pásku doviedol Dovizioso.

Dovizioso, desiaty v kvalifikácii, sa postupne prepracovával dopredu. Keď bol štvrtý, myslel na stupne víťazov. V závere pretekov, keď Maverick Viňales mal už takmer isté druhé miesto a Jack Miller tretie, Dovizioso dokázal zo svojej Ducati vydolovať vyššiu rýchlosť a začal veriť, že môže byť v cieli aj druhý.

Dovizioso silne finišoval a dostal sa pred Millera i Viňalesa a v cieli bol za víťazným Marquezom. Viňales neodolal ani Millerovi, ktorý skončil tretí, takže aj keď sa tu medaily nerozdávajú, tá zemiaková prischla Viňalesovi. Quartararo, ktorý v prvých kolách urputne útočil na Marquezovo vedúce postavenie, bol v cieli piaty a Rossi šiesty.

Po zranení absolvoval Španiel Lorenzo už druhé preteky. Stále nie je s Hondou ako má Marquez, vo svojej koži a bývalý dvojnásobný majster sveta triedy MotoGP nemá dobré výsledky. Teraz v Aragónsku skončil na predposlednom 20. mieste so stratou takmer 47 sekúnd na víťazného Marqueta. Čech Karel Abraham obsadil 18. miesto.

Marquez víťazstvom v Aragónsku zvýšil svoj náskok (má 300 bodov)na čele priebežného poradia na druhého Doviziosa (202 b) na 98 bodov a mieri k ďalšiemu, v poradí už šiestemu titulu majstra sveta v triede MotoGP (ďalšie dva tituly má z tried Moto2 a do 125 cm³). Tretí je Rins (156 b), štvrtý Petrucci (155 b), piaty Viňales (147 b) a šiesty Rossi (137 b).

Rossi, ktorý pred tromi rokmi mal desiaty titul na dosah, nedosiahol naň, a aj keď je naďalej skvelým jazdcom, tých deväť titulov o desiaty už 40-ročný Talian pravdepodobne nerozšíri.

Nasledujúcim v poradí už pätnástym podujatím seriálu bude Veľká cena Thajska 6. októbra.

veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.