VC Indianapolisu pre Španiela Pedrosu

Utorok, 31 august 2010

Víťazom Veľkej ceny Indianapolisu v najsledovanejšej triede Moto GP, jedenásteho podujatia seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov, sa stal Španiel Daniel Pedrosa na Honde. Druhý v cieli bol víťaz kvalifikácie Američan Ben Spies a tretí vedúci jazdec priebežnej klasifikácie Španiel Jorge Lorenzo.

Dani Pedrosa
Víťazný Španiel Dani Pedrosa tesne sledovaný domácim Američanom Benom Spiesom

Skvelú sériu siedmich víťazstiev v tohtoročnom seriáli majstrovstiev sveta triedy Moto GP Španiela Jorge Lorenza prerušil na okruhu v Indianopolise Daniel Pedrosa. Vzrastom malý Španiel vyhral v tejto sezóne svoju tretiu veľkú cenu a zužitkoval tak svoju vynikajúcu formu z posledných veľkých cien. Nedopustil sa žiadnej fatálnej chyby a zvíťazil s náskokom vyše tri a pol sekundy pred Spiesom a takmer o sedem sekúnd pred Lorenzom.

Líder priebežného poradia seriálu Jorge Lorenzo nedokázal poraziť ani rýchleho a stále lepšieho Američana Bena Spiesa a skončil až tretí. Po prvý raz v tejto sezóne sa nedostal medzi dvoch najlepších, keď k siedmim víťazstvám si pripísal tri druhé miesta. Valentino Rossi, majster sveta z minulej sezóny, ktorého ešte stále trápi nedoliečená noha po zlomenine holennej kosti, prišiel do cieľa na štvrtej priečke, keď na víťazného Podrosu strácal vyše 12 sekúnd.

Tretie víťazstvo Pedrosu v sezóne pomohlo malému Španielovi znížiť stratu na vedúceho Lorenza na 68 bodov, čo Pedrosovi dáva istú, aj keď iba malú nádej na to, aby sa v tejto sezóne mohol stať majstrom sveta on a nie Lorenzo. Do konca seriálu zostáva odjazdiť ešte sedem veľkých cien a stať sa môže všeličo. Tretí v seriáli je Talian Andrea Dovizioso, ten však stráca na Lorenza 125 bodov.

Najbližším podujatím seriálu Moto GP bude Veľká cena San Marina 5. septembra.

Výsledky VC Indianopolisu

1. Dani PedrosaŠpan./Honda47:31,615 min
2. Ben SpiesUSA/Yamaha3,575
3. Jorge LorenzoŠpan./Yamaha6,812
4. Valentino RossiTal./Yamaha12,633
5. Andrea DoviziosoTal./Honda21,885
6. Nicky HaydenUSA/Ducati35,138

Priebežné poradie jazdcov (po 11 zo 18 podujatí)

1. Lorenzo251 bodov
2. Pedrosa183
3. Dovizioso126
4. Stoner119
5. Rossi114
6. Spies110

Autor: J. Goldberger
Foto: motogp
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.