VC San Marina: Ďalšia výhra Marca Marqueza

Pondelok, 16 september 2019

Španielsky motocyklový jazdec Marc Marquez znovu vyhral a ďalej valcuje svojich konkurentov. Tentoraz mu zdatne vzdoroval len Francúz Fabio Quartararo a len tesne prehral. Tretí v cieli bol Španiel Maverick Viňales.

Marc-Marque-San-Marino

Takto vyzerá radosť v podaní víťaza VC San Marina Marca Marqueza

Marc Marquez vyhral aj trinásty diel seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov v najsilnejšej triede MotoGP a v aktuálnej sezóne bol v každých pretekoch okrem VC USA, kde spadol a preteky nedokončil, bojoval o víťazstvo. Päťkrát vyhral a ďalších päťkrát stál na stupni víťazov nie na horšom ako na druhom mieste. A to je bilancia ako hrom!

Španiel Marquez vedie v boji o titul majstra sveta o 93 bodov (!) pred Talianom Doviziosom, a v počte víťazstiev v pretekoch Grand Prix je na historickom štvrtom mieste s počtom víťazstiev 76. Práve teraz na pretekoch v San Marine "preskočil" o jedno víťazstvo legendárneho Mika Hailwooda, ktorý okrem motoriek pretekal aj vo formule 1 a bol aj majstrom sveta.

Urputný boj na sanmarínskom okruhu sa začal hneď po štarte. Francúz Quartararo sa ujal vedenia hneď po štarte. Marquezovi trvalo pár kôl, kým sa dostal za chrbát ambiciózneho francúzskeho mladíka. Celé preteky jazdil za ním a hľadal si miesto odkiaľ by potom zaútočil. Tak urobil až v poslednom, Quartararo si však vedenie už v ďalšej zákrute vzal späť.

Ďalší útok Marqueza definitívne vzal Francúzovi nádej na prvý triumf v kráľovskej kubatúre. Tesne vyhral Marquez pred Quartararom s viac ako jeden a pol sekundovým náskokom pred Viňalesom. Rossi bol štvrtý a aj na domácom okruhu mu čo i len pódium znovu uniklo.

Seriál notocyklových pretekov majstrovstiev sveta MotoGP pokračuje už 22. septembra Veľkou cenou Aragónska.