VC San Marina: Lorenzov triumf

Pondelok, 05 september 2011

Španiel Jorge Lorenzo prerušil víťaznú šnúru Austrálčana Stonera a stal sa víťazom motocyklovej Veľkej ceny San Marina v triede MotoGP pred svojim krajanom Pedrosom a Stonerom. Zopakoval tak svoje minuloročné víťazstvo na okruhu Misane. Stoner si aj naďalej udržuje pozíciu lídra priebežného poradia majstrovstiev sveta.

Jorge Lorenzo
Po pôste prišli konečne aj hody: Španiel Jorge Lorenzo sa konečne dočkal a zvíťazil

Austrálčana Stonera, vedúceho pretekára priebežného poradia seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov v najsilnejšej triede MotoGP zastavil vo víťaznom ťažení Španiel Lorenzo a minuloročný majster sveta tak oživil svoje nádeje na obhájenie titulu.

Po troch posledných víťazstvách a siedmich tohtoročných triumfoch sa Stoner v Taliansku na Veľkej cene San Marina musel skloniť pre výkonom Lorenza a rýchlosťou jeho Yamahy. Nestačil ani na svojho tímového spolujazdca z Hondy Pedrosu, ktorý bol v cieli druhý za Lorenzom. A tak sa Stoner musel uspokojiť aj s tretím miestom.

O pozície na ďalších miestach tvrdo bojovali Američan Spies s Talianmi Doviziosom a Simoncellim. V dramatickom závere, keď si zopárkrát vymenili pozície, bolo v cieli poradie Simoncelli, Dovizioso a Spies.

Lorenzo Stoner Pedrosa
Tu bolo ešte poradie Lorenzo, Stoner, Pedrosa. Potom si druhý a tretí vymenili pozície a medzery medzi jazdcami sa zväčšili. Víťazný Lorenzo mal v cieli náskok vyše 7 sekúnd

Do bojov o čelné pozície ani tentoraz výrazne nezasiahol Talian Rossi, ktorý rýchlosťou svojej Ducati nestačil na Hondy ani Yamahy a skončil až jedenásty pred Čechom Abrahamom. V pretekoch potom obsadil siedme miesto. Horšie obstál druhý továrenský jazdec Ducati, Američan Hayden, ktorý po páde preteky vzdal. Druhým jazdcom, ktorý preteky nedokončil, bol Talian Capirossi.

• N. Hayden - USA/Ducati

Priebežné poradie jazdcov (po 13 z 18 pretekov)