VC Veľkej Británie: Lorenzo

Utorok, 22 jún 2010

Španiel Jorge Lorenzo sa stal víťazom piatych pretekov seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov v najsilnejšej triede MotoGP na Veľkej cene Veľkej Británie na novom pretekárskom okruhu v Silverstone. Je to už jeho tretie tohtoročné víťazstvo v seriáli, v ktorom suverénne vedie aj v priebežnom poradí a z 23 ročného jazdca tímu Yamaha sa stáva najvážnejší kandidát na titul tohtoročného majstra sveta.

Jorge Lorenzo
Španiel Jorge Lorenzo si počína v triede MotoGP suverénne a dláždi si cestu za titulom

Lorenzo pri neúčasti zraneného Valentina Rossiho, ktorého liečba po druhej operácii zlomenej nohy potrvá viac týždňov, kraľuje v kráľovskej triede MotoGP suverénne. Po víťazstve v kvalifikácii zvíťazil aj v pretekoch systémom štart-cieľ. Aj keď sa spočiatku snažili udržať s ním krok Pedrosa i de Puniet, rýchlosti Lorenza nestačili. Ten postupne zvyšoval svoj náskok na vyše osem sekúnd, aby potom v pokoji a bezpečne dojazdil. Druhý v cieli bol Talian Dovizioso na Honde a tretí americký rýchlik Ben Spies na Yamahe.

Trieda Moto2

Pätica jazdcov zvádzala tvrdý boj o víťazstvo. Keď sa krátko pred koncom pretekov dostal na čelo Švajčiar Thomas Lüthi a po chybe jedného z prenasledovateľov získal menší náskok, vyzeralo to na jeho jasné víťazstvo. Štvorici sa však podarilo dohnať Lüthiho, Francúz Cluzel v závere trošku zariskoval a v cieli bol prvý.

Trieda do 125 cm³

O víťazstvo v najslabšej objemovej triede bojovali Španieli Marquez a Pol Espargaro. Pri súboji pár zákrut pred cieľom však Espargarovi podkĺzol motocykel, jazdec sa však akrobatickým kúskom zázračne dostal znovu do sedla, na chvíľku opustil trať, ale aj tak bol v cieli skôr ako jeho prenasledovatelia.

bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5