Renault Austral sa odhaľuje. Bude aj SUV-kupé a 7-miestne SUV.

Nedeľa, 13 február 2022

Po tom, čo začiatkom decembra francúzska automobilka Renault odtajnila meno svojho nového kompaktného SUV, ktoré pomenovala Austra, a ktoré sa chystá už onedlho predstaviť, odhaľuje tromi snímkami pohľad na interiér chystaného modelu. Ten nahradí súčasné SUV Kadjar.

1-Renault-Austral

To, že už onedlho predstaví francúzska automobilka Renault nové kompaktné SUV pomenované Austral, je známe už dávnejšie. Len mimochodom, meno Austral pochádza z latinského "australis" a vyjadruje "južný breh". Teraz, keď poznáme meno nového modelu, pridáva Renault do tajničky tri obrázky. Na každom je malý detail interiéru. Z každého sa na nás pozerá detail interiéru, ktorý má byť moderný a z kvalitných materiálov.

Snímky odhaľujú detaily interiéru po kúskoch. Prvý záber je na čalúnenie dverí, dve zvyšné ukazujú detaily stredového tunela a časť prístrojového panela, teda dizajn a technológiu interiéru. Ďalšie poodhaľovanie nového Austral-u, ak pred premiérou ešte bude, zrejme ukáže zábery exteriéru. My a zrejme aj vy sme však zvedaví na to, ako bude vyzerať nový Austral na kolesách, teda komple

Renault Austral zverejnenými snímkami nás pozýva odhaôiť čosi, čo stojí za tvorbou interiéru – dizajn, výber materiálov i dokonalosť spracovania. Úplne nový Renault Austral nás tak pozýva do svojej elegantnej a modernej kabíny.

Dizajnérske a inžinierske tímy Renault sa postarali o to, aby bola úroveň kvality okamžite hmatateľná. Všetko, čoho sa cestujúci dotkne, je vyrobené tak, aby to pôsobilo mäkšie a príjemnejšie. Veľa sa pracovalo na výbere materiálov pre štýlové čalúnenie a viditeľne špičkový dojem.

Prístrojová doska je pokrytá matným a na dotyk veľmi jemným polstrovaným krytom. Kvalitné materiály, ako drevo spracované podľa japonskej techniky maki-e, pozdvihujú dizajn interiéru. Podobne ako elegantný chrómový lem, ktorý obopína mriežku vetracieho otvoru.

Francois Farion, šéf oddelenia farieb a obloženia značky Renault: "Aby sme dosiahli požadovanú kvalitu na novom modeli Austral, nerobili sme žiadne kompromisy pri výbere materiálov a kvalite práce, ktorá je viditeľná napríklad na povrchovej úprave dreva.”

Nový Austral bude patriť do segmentu kompaktných SUV. Je 4,51 metra dlhý automobil a odvezie päť cestujúcich. Renault má v pláne rozšíriť svoju ponuku v segmente SUV o športovo strihnutú verziu kupé SUV a tiež väčší sedemmiestny variant.

Nový Renault Austral bude mať svetovú digitálnu premiéru 8. marca tohto roku. Nahradí súčasný Kadjar a na európskom trhu sa začne predávať na jar 2022.

1-Renault-Austral 2-Renault-Austral 3-Renault-Austral
Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.