Gonda do juniorského tímu BMW

Piatok, 12 júl 2019

Talentovaný a dnes už aj veľmi skúsený slovenský automobilový pretekár Richard Gonda bude jazdiť za juniorský tím BMW Motorsport. Premiéru v novom programe si odkrúti už tento víkend na rakúskom Red Bull Ringu. Preteky sú súčasťou prestížneho seriálu International GT Open.

BMW M6 GT3 Gonda
Gonda na BMW M6 GT3 vstupuje v tíme Šenkýř Motorsport do seriálu GT Open

Slovák Richard Gonda vo farbách profesionálny tímu Šenkýř Motorsport prispel k spolupráci s bavorskou značkou výsledkami v seriáli GT Open z minulej sezóny na okruhoch v Spa a Barcelone. Teraz sa do seriálu vracia s potenciálom zabojovať o kvalitné umiestnenia v nabitej konkurencii európskej špičky.

V automobile BMW M6 GT3 s bezmála 600 konskými silami sa bude striedať s talentovanou Holanďankou Beitske Visserovu. Dvojica ukázala pri júnových testoch v Brne dobrú rýchlosť a prísľub uspieť aj v pretekoch. Okrem Red Bull Ringu sa predstaví vo všetkých zostávajúcich pretekoch sezóny, a to v Silverstone, Barcelone a Monze.

Richard Gonda: "Moja zimná príprava na BMW M6 GT3 a GT Open sa síce trochu natiahla, no cítim sa byť skvelo pripravený a poriadne nabudený. Podpora BMW Motorsport je významný aspekt a teším sa, že po vlaňajších štartoch sme opäť o kúsok ďalej. S novou partnerkou Beitske sa poznám už z World Series a formulových pretekov. Je veľmi rýchla a skúsená pilotka . Verím, že cez víkendu vytvoríme pre tím Šenkýř Motorsport kvalitnú posádku."

Preteky naživo prinesie cez víkend stanica Digi Sport a YouTube kanál série GT Open. Sobotňajšia kvalifikácia a preteky sú naplánované na 11:30 a 16:45, nedeľňajšie na 8:50 a 14:10.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.