Gonda do juniorského tímu BMW

Piatok, 12 júl 2019

Talentovaný a dnes už aj veľmi skúsený slovenský automobilový pretekár Richard Gonda bude jazdiť za juniorský tím BMW Motorsport. Premiéru v novom programe si odkrúti už tento víkend na rakúskom Red Bull Ringu. Preteky sú súčasťou prestížneho seriálu International GT Open.

BMW M6 GT3 Gonda
Gonda na BMW M6 GT3 vstupuje v tíme Šenkýř Motorsport do seriálu GT Open

Slovák Richard Gonda vo farbách profesionálny tímu Šenkýř Motorsport prispel k spolupráci s bavorskou značkou výsledkami v seriáli GT Open z minulej sezóny na okruhoch v Spa a Barcelone. Teraz sa do seriálu vracia s potenciálom zabojovať o kvalitné umiestnenia v nabitej konkurencii európskej špičky.

V automobile BMW M6 GT3 s bezmála 600 konskými silami sa bude striedať s talentovanou Holanďankou Beitske Visserovu. Dvojica ukázala pri júnových testoch v Brne dobrú rýchlosť a prísľub uspieť aj v pretekoch. Okrem Red Bull Ringu sa predstaví vo všetkých zostávajúcich pretekoch sezóny, a to v Silverstone, Barcelone a Monze.

Richard Gonda: "Moja zimná príprava na BMW M6 GT3 a GT Open sa síce trochu natiahla, no cítim sa byť skvelo pripravený a poriadne nabudený. Podpora BMW Motorsport je významný aspekt a teším sa, že po vlaňajších štartoch sme opäť o kúsok ďalej. S novou partnerkou Beitske sa poznám už z World Series a formulových pretekov. Je veľmi rýchla a skúsená pilotka . Verím, že cez víkendu vytvoríme pre tím Šenkýř Motorsport kvalitnú posádku."

Preteky naživo prinesie cez víkend stanica Digi Sport a YouTube kanál série GT Open. Sobotňajšia kvalifikácia a preteky sú naplánované na 11:30 a 16:45, nedeľňajšie na 8:50 a 14:10.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Lexus-NX
Lexus doteraz predal viac ako jeden a pol milióna luxusných hybridov, ale v jeho ponuke nebol s plug-in hybridnou technológiou (PHEV). To sa má už onedlho zmeniť. Mohol by vzniknúť na báze Lexusu NX, prípadne novej Toyoty RAV4. Podľa generálneho riaditeľa austrálskej divízie Lexusu Scotta Thompsona má Lexus pripravenú dobrú informácií o modeli PHEV. Prvý plug-in hybrid so značkou Lexus by mohol prísť okolo roku 2021 a mohol by ním byť Lexus NX. Tento model ako SUV strednej veľkosti uviedla japonská značka v roku 2014. Auto je do istej miery spríbuznené s Toyotou RAV4 predchádzajúcej generácie. Podoba spočíva v rozmeroch a podobnom dizajne, ako aj systéme pohonu. Nový Lexus NX bude pravdepodobne profitovať z osvedčenej architektúry TNGA podobnej ako má nová Toyota RAV4. To otvorí cestu, aby sa plug-in hybridný systém dostal aj pod kapotu nového NX.
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.