Homola a Hyundai za obhajobou titulu

Streda, 24 apríl 2024

Slovenský automobilový pretekár Matej Homola obhajuje v aktuálnej sezóne majstrovský titul v seriáli TCR Eastern Europe. Jazdiť bude znovu v tíme Hyundai I Janík Motorsport na aute Hyundai Elantra N TCR.

1-homola

V novej sezóne čaká Homolu šesť pretekov, prvým je podujatie na okruhu Balaton Park koncom apríla. Slovenskí fanúšikovia slovenského pretekára budú môcť Maťa povzbudzovať okrem blízkeho okruhu pri Balatone aj na podujatiach na Red Bull Ringu, v júni potom na Slovakia Ringu a na okruhoch v Moste, Brne a v rakúskom Salzburgu.

Homolu a značku Hyundai spája šport už šesť sezón a s autom kórejskej značky získal viacero cenných úspechov. Najcennejší v minuloročnej sezóne, keď v seriáli TCR Eastern Europe sa stal jeho celkovým víťazom.

Hyundai Slovensko a Matej Homola podpísali zmluvu o partnerstve aj na sezónu 2024. Hyundai podporuje Homolu v pretekoch cestovných automobilov už šiestu sezónu, v ktorej slovenský jazdec ako úradujúci šampión TCR Eastern Europe chce zabojovať o znovuzískanie titulu.

2-baumgartner-homola
Robert Baumgartner a Matej Homola po podpise zmluvy
Robert Baumgartner, generálny riaditeľ Hyundai Slovensko: "Už šesť rokov sme hrdým partnerom spoľahlivým podporovateľom skvelého pretekára Maťa Homolu. Tešíme sa, že naša úspešná spolupráca pokračuje aj v roku 2024. Maťovi želáme veľa úspechov na ceste za obhajobou majstrovského titulu."
(janGold)
Foto: (hml)
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5