Homola dominoval na VC Slovenska

Pondelok, 22 august 2022

Slovenský automobilový pretekár Matej Homola bol dvakrát úspešný na Veľkej cene Slovenska na Slovakia Ringu. Vyhral sobotňajšie preteky a dominoval aj v nedeľu v pretekoch, ktoré sú zaradené do seriálu TCR Eastern Europe.

Homola

Preteky seriálu TCR Eastern Europe si Matej Homola zvolil ako prípravu na seriál TCR Europe, ktoré budú najbližší víkend na Nürburgringu. Víkendové na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni nemali od Homolu rýchlejšieho jazdca.

Homola bol najrýchlejší vo voľnom tréningu, kvalifikácii, zajazdil najrýchlejšie kolá v oboch pretekoch a oba preteky aj vyhral. Homola predviedol najlepšiu možnú reprezentáciu Slovenska a tak diváci na Slovakia Ringu si vypočuli dvakrát slovenskú hymnu.

"Bolo to fantastické, prišlo množstvo fanúšikov a ja som veľmi šťastný, že som im takto mohol spraviť radosť. Žiaľ, TCR Europe sa už na Slovensku nejazdí a preto som rád, že sa mi vďaka našim partnerom podarilo štartovať aj v TCR Eastern Europe" zhodnotil Homola svoje účinkovanie v pretekoch na Slovakia Ringu.

Už nadchádzajúci víkend bude Matej Homola štartovať v seriáli TCR Europe, ktorý je vo svojej druhej polovici a do konca sezóny zostávajú tri posledné pretekárske víkendy. Ten najbližší na nemeckom Nürburgringu.

"Skúšame nové nastavenia a aj vďaka štartu na Slovakia Ringu verím, že dokážem v Nemecku zajazdiť dobrý výsledok. Nürburgring je fajn, síce nejdeme Severnú slučku, ale "len" grand prix verziu, no na preteky sa veľmi teším," povedal Homola pred odchodom do Nemecka.

Ďalšie, predposledné preteky seriálu TCR Europe sú na programe v posledný septembrový víkend na talianskom okruhu Monza, posledné v polovici októbra v španielskej Barcelone.

(gold)
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.