Homola dominoval na VC Slovenska

Pondelok, 22 august 2022

Slovenský automobilový pretekár Matej Homola bol dvakrát úspešný na Veľkej cene Slovenska na Slovakia Ringu. Vyhral sobotňajšie preteky a dominoval aj v nedeľu v pretekoch, ktoré sú zaradené do seriálu TCR Eastern Europe.

Homola

Preteky seriálu TCR Eastern Europe si Matej Homola zvolil ako prípravu na seriál TCR Europe, ktoré budú najbližší víkend na Nürburgringu. Víkendové na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni nemali od Homolu rýchlejšieho jazdca.

Homola bol najrýchlejší vo voľnom tréningu, kvalifikácii, zajazdil najrýchlejšie kolá v oboch pretekoch a oba preteky aj vyhral. Homola predviedol najlepšiu možnú reprezentáciu Slovenska a tak diváci na Slovakia Ringu si vypočuli dvakrát slovenskú hymnu.

"Bolo to fantastické, prišlo množstvo fanúšikov a ja som veľmi šťastný, že som im takto mohol spraviť radosť. Žiaľ, TCR Europe sa už na Slovensku nejazdí a preto som rád, že sa mi vďaka našim partnerom podarilo štartovať aj v TCR Eastern Europe" zhodnotil Homola svoje účinkovanie v pretekoch na Slovakia Ringu.

Už nadchádzajúci víkend bude Matej Homola štartovať v seriáli TCR Europe, ktorý je vo svojej druhej polovici a do konca sezóny zostávajú tri posledné pretekárske víkendy. Ten najbližší na nemeckom Nürburgringu.

"Skúšame nové nastavenia a aj vďaka štartu na Slovakia Ringu verím, že dokážem v Nemecku zajazdiť dobrý výsledok. Nürburgring je fajn, síce nejdeme Severnú slučku, ale "len" grand prix verziu, no na preteky sa veľmi teším," povedal Homola pred odchodom do Nemecka.

Ďalšie, predposledné preteky seriálu TCR Europe sú na programe v posledný septembrový víkend na talianskom okruhu Monza, posledné v polovici októbra v španielskej Barcelone.

(gold)
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.