Homola dominoval na VC Slovenska

Pondelok, 22 august 2022

Slovenský automobilový pretekár Matej Homola bol dvakrát úspešný na Veľkej cene Slovenska na Slovakia Ringu. Vyhral sobotňajšie preteky a dominoval aj v nedeľu v pretekoch, ktoré sú zaradené do seriálu TCR Eastern Europe.

Homola

Preteky seriálu TCR Eastern Europe si Matej Homola zvolil ako prípravu na seriál TCR Europe, ktoré budú najbližší víkend na Nürburgringu. Víkendové na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni nemali od Homolu rýchlejšieho jazdca.

Homola bol najrýchlejší vo voľnom tréningu, kvalifikácii, zajazdil najrýchlejšie kolá v oboch pretekoch a oba preteky aj vyhral. Homola predviedol najlepšiu možnú reprezentáciu Slovenska a tak diváci na Slovakia Ringu si vypočuli dvakrát slovenskú hymnu.

"Bolo to fantastické, prišlo množstvo fanúšikov a ja som veľmi šťastný, že som im takto mohol spraviť radosť. Žiaľ, TCR Europe sa už na Slovensku nejazdí a preto som rád, že sa mi vďaka našim partnerom podarilo štartovať aj v TCR Eastern Europe" zhodnotil Homola svoje účinkovanie v pretekoch na Slovakia Ringu.

Už nadchádzajúci víkend bude Matej Homola štartovať v seriáli TCR Europe, ktorý je vo svojej druhej polovici a do konca sezóny zostávajú tri posledné pretekárske víkendy. Ten najbližší na nemeckom Nürburgringu.

"Skúšame nové nastavenia a aj vďaka štartu na Slovakia Ringu verím, že dokážem v Nemecku zajazdiť dobrý výsledok. Nürburgring je fajn, síce nejdeme Severnú slučku, ale "len" grand prix verziu, no na preteky sa veľmi teším," povedal Homola pred odchodom do Nemecka.

Ďalšie, predposledné preteky seriálu TCR Europe sú na programe v posledný septembrový víkend na talianskom okruhu Monza, posledné v polovici októbra v španielskej Barcelone.

(gold)
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
el-nabij-siet
Mercedes-Benz plánuje vybudovať globálnu vysokovýkonnú nabíjaciu sieť v Severnej Amerike, ale aj v Európe, Číne a na ďalších kľúčových trhoch, spolu viac ako 10 000 vysokovýkonných rýchlonabíjacích miest. Prvé nabíjacie parky sa začnú stavať už tento rok v USA a Kanade, potom v ďalších kútoch sveta. Cieľom je vybudovať celú sieť do konca desaťročia. Spoločnosť chce dovtedy dodávať plne elektrické autá všade tam, kde to dovolia podmienky trhu. Zákazníci značky Mercedes si priamo vo vozidle môžu rezervovať nabíjací stojan. Rýchlonabíjacie uzly vybuduje nemecká spoločnosť v dôležitých mestách, metropolitných oblastiach a v blízkosti hlavných dopravných tepien.
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.