Homola exceloval na Slovakia Ringu

Piatok, 16 jún 2023

Slovenskému zástupcovi v automobilovom seriáli TCR Europe sa preteky na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni mimoriadne vydarili, keď v oboch pretekoch počas minulého víkendu zvíťazil. Víťazstvá ho potešili o to viac, že to bolo prvé double v tomto seriáli.

homola

Dvoma víťazstvami potešil slovenských fanúšikov, ktorých sa na domácom pretekárskom okruhu v Orechoveje Potôni zišlo vo veľkom počte.

Do prvých pretekov Homola štartoval z prvého radu po tom, ako si v kvalifikácii vybojoval druhé miesto za Nemcom Kircherom. Toho sa mu hneď v prvom kole podarilo predbehnúť a vyhrať tak prvé preteky.

Nemecký jazdec je aj Homolov najväčší súper v celom šampionáte a v hodnotení seriálu pred týmito pretekmi figuroval na priebežnom druhom mieste, hneď za Homolom.

Večer potom došlo k diskvalifikácii Kirchera pre nevyhovujúce technické predpisy jeho auta.

Do druhých pretekov si Homola vyžreboval štartové číslo 8, čo je pozícia na štarte, takže do pretekov štartoval z ôsmeho miesta.

Postupne sa dostal na druhú priečku, ktorú si bezpečne držal. Vedúci pretekár Ghermandi dostal 10 sekundovú penalizáciu za predčasný štart, Homolovi tak stačilo druhé miesto v cieli na to, aby bol víťazom. Zbytočne neriskoval, vyhral aj druhé preteky na Slovakia Ringu a naďalej je lídrom seriálu.

Matej Homola v cieli: "V poslednom kole som ho chcel ešte kvôli fanúšikom predbehnúť, no nechcel som riskovať stratu už istého víťazstva."

Autor: J. Goldberger
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.