Homola má z Norisringu peknú hŕstku bodov

Piatok, 08 júl 2022

Po Portugalsku, Francúzsku a Belgicku pokračoval seriál TCR Europe štvrtým podujatím na Nemeckom okruhu Norisring. Slovenský automobilový pretekár Matej Homola po druhom mieste v belgickom Spa-Francorchamps nenadviazal na predchádzajúci úspech, napriek tomu si odvážal domov peknú hŕstku bodov.

Homola-Norisring
Slovenský pretekár Matej Homola v jednej zo zákrut na nemeckom okruhu Norisring

Dvojnásobným umiestnením v najlepšej desiatke pretekárov si napravil chuť na menej úspešný začiatok v dvoch prvých pretekoch seriálu, keď teraz v prvých pretekoch obsadil šieste a v druhých deviate miesto.

V daždivom počasí sa mu celkom darilo aj v tréningoch, keď na polomokrej trati dosiahol v prvom tréningu druhý a v druhom 12. mesto. Zmena k lepšiemu počasiu prišla v sobotu pred kvalifikáciou. V tej druhej, nabitej, obsadil Homola obsadil piate miesto.

"Mám veľkú radosť, veď v druhej kvalifikácii to bolo neskutočne tesné. Podarilo sa mi parádne piate miesto, čo znamenalo štart z veľmi dobre pozície do prvých aj do druhých pretekov,?" povedal Homola po úspešnej kvalifikácii.

Do prvých pretekov štartoval náš jazdec z piatej priečky. Hneď v prvej zákrute došlo k niekoľkým kontaktom, a na trať bol povolaný safety car, ktorý zotrval krúžiť na okruhu takmer polovicu pretekov. V prvom kole sa prebojoval na štvrté miesto, ale cieľom prišiel na šiestom.

Nedeľňajšie preteky štartoval Homola zo šiestej priečky. Už v prvej zákrute došlo k množstvu kontaktov a hromadným nehodám. Náš jazdec mal čo robiť, aby sa po mnohých kontaktoch dokázal vrátiť na trať, žiaľ až na 13. mieste. Preteky boli plné súbojov a viacerí jazdci ich nedokončili. Homola nakoniec prišiel do cieľa na deviatej priečke.

aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.