Homola na Red Bull Ringu štvrtý a tretí

Utorok, 23 máj 2023

Po štvrtom a treťom mieste na rakúskom Red Bull Ringu je slovenský automobilový pretekár Matej Homola po troch pretekochnaďalej na čele priebežného poradia seriálu TCR Europe .

homola

Už v prvých tréningoch sa ukázalo, že preteky budú veľmi náročné. Dve dlhé rovinky, z toho jedna do riadneho kopca, to nebolo veľmi vhodné pre Homolovo ťažké auto, keďže vozí v aute 40 kg závažia za úspech a prvé miesto z kvalifikácie z posledného pretekárskeho víkendu v Maďarsku. Napriek tomu dokázal v tréningu zajazdiť tretí najrýchlejší čas.

Homolovo ťažšie auto oproti konkurenčným sa ukázalo ako pomalšie oproti konkurenčných až v kvalifikácii, keď nestačilo na viac ako piate miesto. Piate miesto z kvalifikácie určilo Homolovu štartovú pozíciu do prvých pretekov.

Homolov štart do prvých pretekov nebol najvydarenejší, ale sa aspoň dokázal vyhnúť kontaktom v prvej zákrute a poskočil na tretiu pozíciu. Tú si však dlho neužil, zakrátko okolo neho prefrčalo francúzske auto, ktoré na rovinkách ide ako vystrelené z praku. Náš jazdec sa ocitol na štvrtej priečke, ktorú si potom udržal až do cieľa.

Nedeľňajšie preteky priniesli omnoho viac napínavých momentov a tiež lepší výsledok pre slovenského reprezentanta. Štartoval zo šiesteho miesta, odkiaľ sa musel predierať dopredu. Dokázal sa dostať na štvrtú pozíciu a potom na tretiu. V posledných troch okruhoch sa dotiahol na jazdcov pred ním, ale tých už nezdolal a v cieli bol tretí.

Homola po pretekoch: "Veľmi sa teším aj z tretieho miesta, bolo naozaj vydreté. Dnes pri mne stálo aj šťastíčko, ale mal som aj dobrý pocit zo svojej jazdy. Auto som žmýkal ako sa dalo, ale môjho "spolujazdca" v podobe 40 kg závažia, som veľmi cítil. Teší ma, že vďaka nevydarenej kvalifikácii by som mal byť na domácom okruhu Slovakia Ringu o dva týždne výrazne ľahší a aj výsledok ešte lepší."

Autor: J. Goldberger
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring