Homola na Red Bull Ringu štvrtý a tretí

Utorok, 23 máj 2023

Po štvrtom a treťom mieste na rakúskom Red Bull Ringu je slovenský automobilový pretekár Matej Homola po troch pretekochnaďalej na čele priebežného poradia seriálu TCR Europe .

homola

Už v prvých tréningoch sa ukázalo, že preteky budú veľmi náročné. Dve dlhé rovinky, z toho jedna do riadneho kopca, to nebolo veľmi vhodné pre Homolovo ťažké auto, keďže vozí v aute 40 kg závažia za úspech a prvé miesto z kvalifikácie z posledného pretekárskeho víkendu v Maďarsku. Napriek tomu dokázal v tréningu zajazdiť tretí najrýchlejší čas.

Homolovo ťažšie auto oproti konkurenčným sa ukázalo ako pomalšie oproti konkurenčných až v kvalifikácii, keď nestačilo na viac ako piate miesto. Piate miesto z kvalifikácie určilo Homolovu štartovú pozíciu do prvých pretekov.

Homolov štart do prvých pretekov nebol najvydarenejší, ale sa aspoň dokázal vyhnúť kontaktom v prvej zákrute a poskočil na tretiu pozíciu. Tú si však dlho neužil, zakrátko okolo neho prefrčalo francúzske auto, ktoré na rovinkách ide ako vystrelené z praku. Náš jazdec sa ocitol na štvrtej priečke, ktorú si potom udržal až do cieľa.

Nedeľňajšie preteky priniesli omnoho viac napínavých momentov a tiež lepší výsledok pre slovenského reprezentanta. Štartoval zo šiesteho miesta, odkiaľ sa musel predierať dopredu. Dokázal sa dostať na štvrtú pozíciu a potom na tretiu. V posledných troch okruhoch sa dotiahol na jazdcov pred ním, ale tých už nezdolal a v cieli bol tretí.

Homola po pretekoch: "Veľmi sa teším aj z tretieho miesta, bolo naozaj vydreté. Dnes pri mne stálo aj šťastíčko, ale mal som aj dobrý pocit zo svojej jazdy. Auto som žmýkal ako sa dalo, ale môjho "spolujazdca" v podobe 40 kg závažia, som veľmi cítil. Teší ma, že vďaka nevydarenej kvalifikácii by som mal byť na domácom okruhu Slovakia Ringu o dva týždne výrazne ľahší a aj výsledok ešte lepší."

Autor: J. Goldberger
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.