Homola na Slovakiaringu: raz vyhral, potom bol druhý

Utorok, 11 jún 2024

Na Slovakiaringu v Orechovej Potôni sa išli preteky tretieho kola seriálu TCR Eastern Europe, na ktorých exceloval slovenský automobilový pretekár Matej Homola.

homola

Na voze Hyundai Elantra Homola už v kvalifikácii predviedol svoju rýchlosť, bol v nej najrýchlejší a víťazstvo v nej mu zaistilo najlepšiu pozíciu na štarte prvých pretekov. Štartoval tak do prvých pretekov z prvého miesta a systémom štart-cieľ ich suverénne vyhral.

Druhé preteky, ktoré sa jazdia v opačnom poradí ako jazdci skončili v prvých pretekoch, Homola odštartoval (po žrebovaní ním samotným) až z deviateho miesta. Ani to slovenskému jazdcovi nezabránilo, až už po prvom kole sa neprebojoval na tretiu priečku. Na viac už jeho Elentra nemala, a tak ako tretí prešiel aj cieľovou čiarou.

Uliaty štart pretekára, ktorý v pretekoch skončil druhý a dostal penalizáciu, pomohol Homolovi a vo výsledkovej listine postúpil na druhú priečku. Body za prvé a druhé miesto posilnili Homolovo líderstvo v priebežnom hodnotení seriálu.

Seriál TCR Easter Europe bude mať pokračovanie začiatkom augusta. Jazdiť sa bude na okruhu v českom Moste.

(janGold)
Foto: (hml-sport)
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.