Homola o novej sezóne, tíme a aute

Streda, 06 máj 2020

Športové aktivity na všetkých poliach sú pre situáciu s pandémiou koronavírusu pozastavené. Platí to aj o motoristickom športe a tak je to aj so seriálom TCR Europe, ktorého účastníkom je aj slovenský automobilový pretekár Matej Homola.

1-Homola
Nový Hyundai i30 N TCR pre Mateja Homolu vo vyhotovení pre sezónu 2020

Slovenský automobilový pretekár Maťo Homola si na štart ďalšej etapy svojej pretekárskej kariéry v šampionáte TCR Europe musí ešte nejaký čas počkať. O tom, kedy sezóna odštartuje, hovoril pred pár dňami s novinármi a v priamom prenose prostredníctvom internetu to mohli sledovať aj ďalší jeho priaznivci a podporovatelia.

Skôr ako sa rozhovoril o tohtoročnej sezóne, ktorá podľa neho napriek terajším problémom s pandémiou odštartuje neskôr a pretekať sa bude na európskych okruhoch, hovoril slovenský jazdec o minuloročnej sezóne a ukázal aj svoje najnovšie video z minuloročnej sezóny, na ktorom si užíval tak trochu aj návrat k svojim začiatkom.

Potom sa rozhovoril o seriáli TCR Europe, o zmenách a pozícii v novom talianskom tíme Target Competition, o novom aute Hyundai i30 N TCR a o samotnom videu, v ktorom prezentoval sám seba.

Porozprával aj o svojej prvej sezóne v majstrovstvách sveta WTCR, kde vyhral preteky na mestskej trati Vila Real v Portugalsku, tiež o tom, ako bolo vlastne nemožné pokračovať v tomto šampionáte hlavne pre limitujúci počet továrenských sedačiek a o enormnom nárastu nákladov v privátnych tímoch, ktoré požadujú tieto náklady hradiť od jazdcov.

To bol dôvod, prečo sa Matejov tím rozhodol pre majstrovstvá Európy seriálu TCR Europe. "Tu budem jazdiť s najlepším autom, v najlepšom tíme a s jediným cieľom vyhrať TCR Europe," zdôvodnil svoje rozhodnutie.

Aké zmeny čakajú Mateja Homolu v tejto sezóne ? Bude štartovať v európskom šampionáte TCR Europe, jazdiť v novom tíme Target Competition, v ktorom je predpoklad pre veľmi úspešnú a výhernú kariéru. A už teraz sa teší, že jeho pretekovým inžinierom v tomto talianskom tíme bude po dvoch rokoch opäť Jaro Krajčí.

Bude mať navyše aj nové auto Hyundai i30 N TCR, ktoré minulý rok vyhralo šampionát WTCR tak v kategórii jazdcov ako aj medzi tímami. Je to najlepšie auto v kategórií TCR, takže mladý Homola má všetky predpoklady na výborné výsledky. Mimochodom, pre tento rok bude Matej aj ambasádorom radu Hyundai N na Slovensku.

Predbežný kalendár seriálu TCR Europe 2020

11.-13. september Zolder (Belgicko)

25.-27.september Monza (Taliansko)

9.-11.október Barcelona (Španielsko)

*TBA Spa-Francorchamps (Belgicko)

*TBA Paul Ricard (Francúzsko)

*TBA Jarama (Španielsko)

*finálny termín podujatí bude známy neskôr

(janGold)
Foto: Archív Homola
Pridať komentár
Bleskovky
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."
Sikyna
Posledné podujatie série troch pretekov majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove dopadlo pre slovenského reprezentanta Richarda Šikyňu lepšie ako tie predchádzajúce. V meranom tréningu zajazdil 18. najrýchlejší čas a v popoludňajších pretekoch si potom vyjazdil 6 bodov do hodnotenia svetového šampionátu, keď v dvoch po sebe idúcich pretekoch bodoval na 17. a 19. mieste. Vynieslo mu to celkové 21. miesto a v priebežnom hodnotení seriálu je so ziskom 58 bobov na 26. pozícii.
Šikyňa-Mantova2
Druhé podujatie z trojice pretekov seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove v stredu tento týždeň nevyšlo slovenskému jazdcovi Richardovi Šikyňovi (MX Slovakia/JD Gunnex KTM RT). Kvalifikácia sa pre slovenského reprezentanta nevyvíjala dobre, keď po problémoch s oboma motocyklami sa Šikyňovi nepodarilo zajazdiť ani jedno plnohodnotné rýchle kolo a tak nemohol nastúpiť do prvej jazdy. V druhej jazde po kontakte s iným jazdcom preteky začínal z konca štartového poľa a do cieľa prišiel na 26. mieste. V priebežnom hodnotení mu pred najbližšími nedeľnými pretekmi patrí 24. miesto.