Homola o novej sezóne, tíme a aute

Streda, 06 máj 2020

Športové aktivity na všetkých poliach sú pre situáciu s pandémiou koronavírusu pozastavené. Platí to aj o motoristickom športe a tak je to aj so seriálom TCR Europe, ktorého účastníkom je aj slovenský automobilový pretekár Matej Homola.

1-Homola
Nový Hyundai i30 N TCR pre Mateja Homolu vo vyhotovení pre sezónu 2020

Slovenský automobilový pretekár Maťo Homola si na štart ďalšej etapy svojej pretekárskej kariéry v šampionáte TCR Europe musí ešte nejaký čas počkať. O tom, kedy sezóna odštartuje, hovoril pred pár dňami s novinármi a v priamom prenose prostredníctvom internetu to mohli sledovať aj ďalší jeho priaznivci a podporovatelia.

Skôr ako sa rozhovoril o tohtoročnej sezóne, ktorá podľa neho napriek terajším problémom s pandémiou odštartuje neskôr a pretekať sa bude na európskych okruhoch, hovoril slovenský jazdec o minuloročnej sezóne a ukázal aj svoje najnovšie video z minuloročnej sezóny, na ktorom si užíval tak trochu aj návrat k svojim začiatkom.

Potom sa rozhovoril o seriáli TCR Europe, o zmenách a pozícii v novom talianskom tíme Target Competition, o novom aute Hyundai i30 N TCR a o samotnom videu, v ktorom prezentoval sám seba.

Porozprával aj o svojej prvej sezóne v majstrovstvách sveta WTCR, kde vyhral preteky na mestskej trati Vila Real v Portugalsku, tiež o tom, ako bolo vlastne nemožné pokračovať v tomto šampionáte hlavne pre limitujúci počet továrenských sedačiek a o enormnom nárastu nákladov v privátnych tímoch, ktoré požadujú tieto náklady hradiť od jazdcov.

To bol dôvod, prečo sa Matejov tím rozhodol pre majstrovstvá Európy seriálu TCR Europe. "Tu budem jazdiť s najlepším autom, v najlepšom tíme a s jediným cieľom vyhrať TCR Europe," zdôvodnil svoje rozhodnutie.

Aké zmeny čakajú Mateja Homolu v tejto sezóne ? Bude štartovať v európskom šampionáte TCR Europe, jazdiť v novom tíme Target Competition, v ktorom je predpoklad pre veľmi úspešnú a výhernú kariéru. A už teraz sa teší, že jeho pretekovým inžinierom v tomto talianskom tíme bude po dvoch rokoch opäť Jaro Krajčí.

Bude mať navyše aj nové auto Hyundai i30 N TCR, ktoré minulý rok vyhralo šampionát WTCR tak v kategórii jazdcov ako aj medzi tímami. Je to najlepšie auto v kategórií TCR, takže mladý Homola má všetky predpoklady na výborné výsledky. Mimochodom, pre tento rok bude Matej aj ambasádorom radu Hyundai N na Slovensku.

Predbežný kalendár seriálu TCR Europe 2020

11.-13. september Zolder (Belgicko)

25.-27.september Monza (Taliansko)

9.-11.október Barcelona (Španielsko)

*TBA Spa-Francorchamps (Belgicko)

*TBA Paul Ricard (Francúzsko)

*TBA Jarama (Španielsko)

*finálny termín podujatí bude známy neskôr

(janGold)
Foto: Archív Homola
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.