Homola o novej sezóne, tíme a aute

Streda, 06 máj 2020

Športové aktivity na všetkých poliach sú pre situáciu s pandémiou koronavírusu pozastavené. Platí to aj o motoristickom športe a tak je to aj so seriálom TCR Europe, ktorého účastníkom je aj slovenský automobilový pretekár Matej Homola.

1-Homola
Nový Hyundai i30 N TCR pre Mateja Homolu vo vyhotovení pre sezónu 2020

Slovenský automobilový pretekár Maťo Homola si na štart ďalšej etapy svojej pretekárskej kariéry v šampionáte TCR Europe musí ešte nejaký čas počkať. O tom, kedy sezóna odštartuje, hovoril pred pár dňami s novinármi a v priamom prenose prostredníctvom internetu to mohli sledovať aj ďalší jeho priaznivci a podporovatelia.

Skôr ako sa rozhovoril o tohtoročnej sezóne, ktorá podľa neho napriek terajším problémom s pandémiou odštartuje neskôr a pretekať sa bude na európskych okruhoch, hovoril slovenský jazdec o minuloročnej sezóne a ukázal aj svoje najnovšie video z minuloročnej sezóny, na ktorom si užíval tak trochu aj návrat k svojim začiatkom.

Potom sa rozhovoril o seriáli TCR Europe, o zmenách a pozícii v novom talianskom tíme Target Competition, o novom aute Hyundai i30 N TCR a o samotnom videu, v ktorom prezentoval sám seba.

Porozprával aj o svojej prvej sezóne v majstrovstvách sveta WTCR, kde vyhral preteky na mestskej trati Vila Real v Portugalsku, tiež o tom, ako bolo vlastne nemožné pokračovať v tomto šampionáte hlavne pre limitujúci počet továrenských sedačiek a o enormnom nárastu nákladov v privátnych tímoch, ktoré požadujú tieto náklady hradiť od jazdcov.

To bol dôvod, prečo sa Matejov tím rozhodol pre majstrovstvá Európy seriálu TCR Europe. "Tu budem jazdiť s najlepším autom, v najlepšom tíme a s jediným cieľom vyhrať TCR Europe," zdôvodnil svoje rozhodnutie.

Aké zmeny čakajú Mateja Homolu v tejto sezóne ? Bude štartovať v európskom šampionáte TCR Europe, jazdiť v novom tíme Target Competition, v ktorom je predpoklad pre veľmi úspešnú a výhernú kariéru. A už teraz sa teší, že jeho pretekovým inžinierom v tomto talianskom tíme bude po dvoch rokoch opäť Jaro Krajčí.

Bude mať navyše aj nové auto Hyundai i30 N TCR, ktoré minulý rok vyhralo šampionát WTCR tak v kategórii jazdcov ako aj medzi tímami. Je to najlepšie auto v kategórií TCR, takže mladý Homola má všetky predpoklady na výborné výsledky. Mimochodom, pre tento rok bude Matej aj ambasádorom radu Hyundai N na Slovensku.

Predbežný kalendár seriálu TCR Europe 2020

11.-13. september Zolder (Belgicko)

25.-27.september Monza (Taliansko)

9.-11.október Barcelona (Španielsko)

*TBA Spa-Francorchamps (Belgicko)

*TBA Paul Ricard (Francúzsko)

*TBA Jarama (Španielsko)

*finálny termín podujatí bude známy neskôr

(janGold)
Foto: Archív Homola
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.