Homola v prvých pretekoch s novým autom druhý

Utorok, 19 apríl 2022

Týždeň pred veľkonočnými sviatkami sa slovenský automobilový pretekár Matej Homola v predsezónnej príprave postavil s novým vozidlom Hyundai Elantra N TCR na štart prvých pretekov seriálu TCR Eastern Europe na maďarskom okruhu Hungaroring.

homola- hu-ring
Slovenský pretekár Matej Homola (biele auto) na Hungaroringu

Preteky TCR Eastern Europe, ktoré sa jazdili na Hungaroringu, majú trocha odlišný formát ako TCR Europe. Nemajú dva voľné tréningy ako TCR Europe, ale len jeden, no namiesto toho je k dispozícii celý testovací deň, ktorý český tím Hyundai Janík Motorsport využil na testovanie nových vozidiel.

Víkend sa tak začal celým testovacím dňom v piatok, v sobotu pokračoval jedným voľným tréningom a jednou kvalifikáciou, následne prvými pretekmi víkendu a v nedeľu to zakončili druhé preteky.

Testovanie bolo pre tím a jazdcov veľmi dôležité, keďže novinkou nie sú len autá, ale aj pneumatiky, ktoré pre túto sezónu dodáva kórejská značka Kumho.

"Som veľmi rád, že sa nám podarilo v krátkom čase, keďže nové autá dorazili do tímu len v stredu, pripraviť ich a dostať sa na Hungaroring. Dokázali sme najazdiť obrovskú porciu kilometrov a spoznať autá aj pneumatiky," pochvaľoval si Homola budapeštiansky víkend.

V kvalifikácii obsadil Homola tretiu priečku a z nej štartoval do prvých pretekov. Výbornou jazdou sa prepracoval na druhú priečku, na ktorej aj preteky dokončil.

Homola po prvých pretekoch: "Perfektne som si zajazdil, a je to super, že máme možnosť testovať aj v pretekárskom režime."

Do druhých pretekov štartoval z deviatej pozície, keďže sa na štarte otáčalo poradie prvých 10 z cieľa prvých pretekov. Štart bol výrazne lepší a onedlho sa pohyboval za vedúcim jazdcom.

"V technických pasážach som bol výrazne rýchlejší, no na rovinkách mi odchádzal. Preto som mu to tam "poslal" a on do mňa zatočil," opísal situáciu Homola . Došlo medzi nimi ku kontaktu a slovenský jazdec ho potom predbehol.

Po prejazde cieľom na prvom mieste však radosť netrvala dlho a komisári rozhodli o penalizácii 10 sekúnd pre slovenského pretekára. "Jasné, že ma to mrzí, som pretekár a chcem vyhrávať, ale beriem to viac ako testovanie, neprišli sme sem zbierať body," uzatvoril Homola.

Po krátkej prestávke bude ďalšie testovanie na Slovakia Ringu a na konci apríla prvé preteky TCR Europe v Portugalsku na okruhu Algarve.

(red-gold)
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.