Motokros: Richard Šikyňa po Taliansku v TOP 20

Streda, 09 september 2020

Motokrosové majstrovstvá sveta pokračovali po trojtýždňovej prestávke sériou troch pretekov v Taliansku, okruhom Faenza. Prvé sa uskutočnili v nedeľu tento víkend.

Šikyňa-Faenza

Slovák Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnax KTM RT) v triede MX2 na KTM 250 SXF si za 11. miesto v prvých pretekoch talianskeho okruhu pripísal 10 bodov. V druhých nedeľňajších pretekoch po páde nebodoval a v cieli bol na 20. mieste.

V priebežnom poradí si Šikyňa polepšil o tri priečky a so ziskom 36 bobov je teraz na dvadsiatom mieste. Ďalšie preteky MXGP sa na tejto trati uskutočnia už v dnes v stredu 9. septembra.

"V prvej jazde som mal dobrý štart a už v prvom kole som bol na 8. mieste. Urobil som ale pár chýb a prepadol sa na 11. miesto, na ktorom som jazdu dokončil. S jazdou som veľmi spokojný nebol, pretože som mal na to skončiť v TOP 10. V druhej jazde som pri predbiehaní na pokropenej trati urobil chybu a šiel cez riadidlá. Po páde som musel ešte zastaviť u mechanika a až potom som pokračoval v jazde. Na body to nestačilo," zhodnotil Richard Šikyňa svoje jazdy.

Manažér Peter Kolek: "Rišo odchádzal do Talianska s jasným cieľom napraviť si chuť a navýšiť svoj bodový zisk po posledných nevydarených pretekoch v Lotyšsku. Kvalifikácia mu nevyšla, ale v prvej jazde nenechal nikoho na pochybách, že patrí do kolotoča seriálu majstrovstiev sveta. V druhej jazde sa ale na štarte nedokázal presadiť tak ako v prvej a musel sa prebíjať dopredu až z 25. miesta. Dostal sa postupne do tempa , ale chyba a pád v dvanástom kole ho pripravili o ďalšie body."

(jGold)
Foto: R. Borák
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.