Seriál TCR s Homolom pokračuje v Belgicku

Piatok, 11 september 2020

Európsky seriál TCR Europe 2020 pokračuje od piatka 11. septembra na belgickom okruhu Zolder. V štartovom poli nebude chýbať v boji o najvyššie priečky ani slovenský automobilový pretekár Matej Homola.

Homola

Po nie najlepším výsledkom vo Francúzsku bude Homola benefitovať z tzv. Compensation weight automatic formula (systém pridávanie záťaže do vozidla najúspešnejších jazdcov z predošlých pretekov), čiže jeho auto bude o pár kilogramov ľahšie ako autá jeho najväčších konkurentov.

"Na preteky sa veľmi teším, počas testovania sa mi tu veľmi darilo a jazdil som lepšie časy ako môj tímový kolega. Cítim sa veľmi dobre a budem bojovať o čo najlepšie umiestnenie na stupni víťazov.", povedal slovenský pretekár pred pretekárskym víkendom.

Prípravu na preteky komplikovali opatrenia v súvislosti s korona vírusom a tým, že pretekár musel deklarovať negatívny test a vypisovať celý rad rôznych formulárov. "Akceptujem tieto opatrenia, nakoľko vďaka ním, na rozdiel od iných športov, máme vôbec možnosť pretekať," vraví Homola.

Homola je aktuálne na 9. mieste v priebežnom hodnotení seriálu TCR Europe 2020, no nie je to priečka, kde chce byť: "Verím a viem, že mám na viac. Tento víkend som pripravený to dokázať," dodáva Homola.

Pretekársky víkend sa začína v piatok voľnými tréningami a v sobotu je na programe kvalifikácia a prvé preteky. Tie budete môcť sledovať naživo prostredníctvom Facebooku TCR Europe a na www.tcr-series.tv.

Voľný tréning sa začína v piatok o 14,30 hod a ďalší o 16,20 hod. Prvá kvalifikácia v sobotu o 11,10 hod a druhá o 11,35. Prvé preteky štartujú v sobotu o 15,30 hod, druhé v nedeľu o 15,20 hod.

(jGold)
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.