Úspech Homolu na Balaton Parku

Streda, 01 máj 2024

Seriál TCR Europe odštartoval prvými pretekmi u našich južných susedov na okruhu Balaton Park. Skvelý výsledok si z neho odnáša slovenský automobilový pretekár Matej Homola. V prvých pretekoch zvíťazil a v druhých skončil tretí.

homola

Homola vykročil za obhajobou minuloročného titulu tou správnou nohou, resp. sebavedomo a rázne. Na novom maďarskom pretekárskom okruhu už v piatok v tréningu ukázal ako je rýchly, keď v prvom tréningu skončil druhý a druhý vyhral.

Slovenský jazdec v prvých pretekoch, ktoré skomplikoval výjazd safety caru kvôli havárii na trati, prešiel cieľom na druhom mieste, ale po penalizácii víťaza týchto pretekov pre predčasný štart, víťazstvo pripadlo Homolovi.

Do druhých pretekov, ktoré sa štartovali v opačnom poradí, štartoval slovenský pretekár z desiateho miesta. Po pekných súbojoch a rýchlej a prakticky bezchybnej jazde sa postupne prebíjal stále viac dopredu a v cieli bol tretí.

Prvé a tretie miesto znamenajú pre Homolu priebežné prvé mieste v hodnotení seriálu, čo je viac ako nádejný vstup za obhajobou titulu nového ročníka seriálu TCR Europe.

Druhé kolo seriálu pokračuje 18. a 19. mája na rakúskom Red Bull Ringu, ďalšie potom 8.-9. júna na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni. Tretí diel seriálu bude hostiť 3.-4. augusta český Most, potom príde 7.-8.septembra okruh v Brne a seriál ukončí 21.-22. septembra rakúsky Salzburgring.

Autor: J. Goldberger
Foto: (hml-sport)
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5