Ambiciózna Cupra v elektrických rallye

Nedeľa, 24 október 2021

Značka Cupra, športová odnož Seatu, má veľké ambície na podujatiach prvej sezóny majstrovstiev elektrických SUV.

e-Cupra
Elektrická e-Cupra na jednom z púštnych podujatí šampionátu elektrických SUV

Po podujatí v púšti Al-'Ula v Saudskej Arábii, potom v oblasti Lac Rose pri Dakare (Senegal) a v Grónsku sa tímy šampionátu Extreme E presúvajú do Európy na Sardíniu. Cieľ tímu Cupra XE na štvrtom podujatí prvej sezóny majstrovstiev elektrických SUV je prebojovať sa do finále na Island X Prix a vybojovať pre značku prvú trofej.

Tím Cupra na to má. Je to v rukách takých špičkových jazdcov tímu ako sú švédsky jazdec Mattias Ekström a Nemka Jutta Kleinschmidtová. Budú sa usilovať doviesť pretekársky špeciál e-Cupra ABT XE1 na medailovú pozíciu. Veď už na podujatí v Grónsku sa prebojovali do semifinále a v kvalifikácii dosiahli druhý najrýchlejší čas.

Najbližšie podujatie seriálu Island X Prix sa uskutoční na Capo Teulada na juhozápade Sardínie. Trať je vytýčená vo výcvikovom priestore talianskej armády, v teritóriu, ktoré sa výrazne líši od predchádzajúcich podujatí. Vyznačuje sa tvrdším povrchom, plným kameňov a zarasteným krovinami, čo bude predstavovať veľkú výzvu pre všetkých účastníkov.

Jutta Kleinschmidt, víťazka Rallye Dakar 2001: "Zdokonalili sme každý drobný detail na aute, v stratégii i procesoch. Teraz je čas, aby sme za to dostali odmenu." Skvelá bývalá rallye jazdkyňa sa rýchlo adaptovala na elektrické SUV e-Cupra a hravo si vie poradiť s výkonom 550 koní. Podujatie na Sardínii sa koná už tento víkend a nemecká jazdkyňa bude s ním súťažne jazdiť po tretí raz.

Autor: J. Goldberger
Foto: Cupra
Pridať komentár
Bleskovky
Bulik-Jerez
V posledný víkend sa v španielskom Jereze konali prvé preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK 2022. 16-ročný slovenský pretekár Michal Búlik začal svoju druhú sezónu v triede Superstock 600 a obsadil 13. a 15.miesto. Po pretekoch takto ohodnotil svoje preteky: "Príliš mi to nešlo. Motocykel bol pripravený na sto percent, ale ja som zrýchľoval veľmi pomaly. Pred sezónou sme mali dva testy, oba však boli na vode, čo mi na rýchlosti nepridalo. Motocykle novej triedy NG (New Generation) sú výrazne rýchlejšie a ja sa budem musieť naučiť dostať sa dopredu rýchlejšie. Musím zapracovať na úvode jazdy a pridať viac agresivity na štarte. Druhé podujatie bude 22.-24. apríla vo Valencii, kde si musím dokázať, že do ESBK patrím.
klaus-zellner
Novým predsedom predstavenstva spoločnosti Škoda Auto bude od 1. júla 2022 Klaus Zellmer, ktorý v súčasnosti ako člen predstavenstva značky Volkswagen zodpovedá za oblasť predaja, marketingu a popredajných služieb. Doterajší predseda predstavenstva Škoda Auto Thomas Schäfer od 1. júlu 2022 prevezme funkciu predsedu predstavenstva značky Volkswagen, zároveň sa stane členom koncernového predstavenstva a bude riadiť skupinu objemových značiek.
stellantis1
Novinkami inovatívnych technológií nového Peugeota 308 sú doplnky vyrobené technológiou 3D tlače z úplne nového polyméru. Z neho je nový rad príslušenstva, ako sú držiak na slnečné okuliare, držiak na nápoje alebo na telefón. Nové príslušenstvo je výsledkom spoločnej práce tímov pre dizajn, produkt a výskum automobilky a spoločností HP Inc., Mäder a Erpro. Cieľom spolupráce je ponúkať inovatívne produkty, ktoré sú príjemné nielen na dotyk, ale sú aj ľahké, pevné a jednoducho využiteľné, a zlepšujú pohodu v interiéri už oceňovaného Peugeot i-Cockpitu.