Gonda bližšie k splneniu svojho sna

Piatok, 28 február 2014

Automobilový pretekár Richard Gonda je na najlepšej ceste do sveta formuly 1. V tejto sezóne v spolupráci s renomovanou britskou spoločnosťou Accelerate Driver Development vstúpi do seriálu Auto GP.

Richard Gonda
Britský manažér Graeme Glew a Richard Gonda v Bratislave pri stretnutí s novinármi

Minuloročný víťaz európskej F3 Open Cup Richard Gonda má príležitosť urobiť dôležitý krok vo svojej pretekárskej kariére. Ako jediného slovenského formulového jazdca bude zastupovať renomovaná britská spoločnosť Accelerate Driver Development (ADD), ktorá pomohla na pretekárske výslnie napríklad aj Jensonovi Buttonovi, majstrovi sveta formule 1 z roku 2009.

Smerovanie vývoja talentovaného Banskobystričana naznačil na prezentácii v Bratislave spoluzakladateľ spoločnosti ADD, britský manažér Graeme Glew."Richard nás upútal v F3 Open svojim prístupom, čistou jazdou a rýchlosťou. Jeho cieľom musí byť formula 1. Naša spoločnosť využije svoje skúsenosti a kontakty, aby mu pomohla dosiahnuť tento ambiciózny cieľ."

Najbližším krokom bude séria Auto GP, v ktorej bude Richard Gonda reprezentovať Slovensko v roku 2014. Prostredníctvom priamych prenosov Eurošportu ho budú vidieť ľudia na celom svete. Svojimi výkonmi pomôže podľa britského manažéra zviditeľniť Slovensko na najvyššej medzinárodnej úrovni.

Richard vyhral sedem pretekov European F3 Open Cup 2013 a v závere roka absolvoval aj testy v Auto GP. V monoposte tímu Zele Racing bol najrýchlejším zo všetkých nováčikov:

"Som rád, že budem mať za sebou takých skúsených manažérov. Len s ich podporou a ďalších partnerov sa mi môže podariť ďalší krok k splneniu veľkého sna – dostať sa do formuly 1," povedal talentovaný pretekár.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.