Gonda bližšie k splneniu svojho sna

Piatok, 28 február 2014

Automobilový pretekár Richard Gonda je na najlepšej ceste do sveta formuly 1. V tejto sezóne v spolupráci s renomovanou britskou spoločnosťou Accelerate Driver Development vstúpi do seriálu Auto GP.

Richard Gonda
Britský manažér Graeme Glew a Richard Gonda v Bratislave pri stretnutí s novinármi

Minuloročný víťaz európskej F3 Open Cup Richard Gonda má príležitosť urobiť dôležitý krok vo svojej pretekárskej kariére. Ako jediného slovenského formulového jazdca bude zastupovať renomovaná britská spoločnosť Accelerate Driver Development (ADD), ktorá pomohla na pretekárske výslnie napríklad aj Jensonovi Buttonovi, majstrovi sveta formule 1 z roku 2009.

Smerovanie vývoja talentovaného Banskobystričana naznačil na prezentácii v Bratislave spoluzakladateľ spoločnosti ADD, britský manažér Graeme Glew."Richard nás upútal v F3 Open svojim prístupom, čistou jazdou a rýchlosťou. Jeho cieľom musí byť formula 1. Naša spoločnosť využije svoje skúsenosti a kontakty, aby mu pomohla dosiahnuť tento ambiciózny cieľ."

Najbližším krokom bude séria Auto GP, v ktorej bude Richard Gonda reprezentovať Slovensko v roku 2014. Prostredníctvom priamych prenosov Eurošportu ho budú vidieť ľudia na celom svete. Svojimi výkonmi pomôže podľa britského manažéra zviditeľniť Slovensko na najvyššej medzinárodnej úrovni.

Richard vyhral sedem pretekov European F3 Open Cup 2013 a v závere roka absolvoval aj testy v Auto GP. V monoposte tímu Zele Racing bol najrýchlejším zo všetkých nováčikov:

"Som rád, že budem mať za sebou takých skúsených manažérov. Len s ich podporou a ďalších partnerov sa mi môže podariť ďalší krok k splneniu veľkého sna – dostať sa do formuly 1," povedal talentovaný pretekár.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.