Gonda bližšie k splneniu svojho sna

Piatok, 28 február 2014

Automobilový pretekár Richard Gonda je na najlepšej ceste do sveta formuly 1. V tejto sezóne v spolupráci s renomovanou britskou spoločnosťou Accelerate Driver Development vstúpi do seriálu Auto GP.

Richard Gonda
Britský manažér Graeme Glew a Richard Gonda v Bratislave pri stretnutí s novinármi

Minuloročný víťaz európskej F3 Open Cup Richard Gonda má príležitosť urobiť dôležitý krok vo svojej pretekárskej kariére. Ako jediného slovenského formulového jazdca bude zastupovať renomovaná britská spoločnosť Accelerate Driver Development (ADD), ktorá pomohla na pretekárske výslnie napríklad aj Jensonovi Buttonovi, majstrovi sveta formule 1 z roku 2009.

Smerovanie vývoja talentovaného Banskobystričana naznačil na prezentácii v Bratislave spoluzakladateľ spoločnosti ADD, britský manažér Graeme Glew."Richard nás upútal v F3 Open svojim prístupom, čistou jazdou a rýchlosťou. Jeho cieľom musí byť formula 1. Naša spoločnosť využije svoje skúsenosti a kontakty, aby mu pomohla dosiahnuť tento ambiciózny cieľ."

Najbližším krokom bude séria Auto GP, v ktorej bude Richard Gonda reprezentovať Slovensko v roku 2014. Prostredníctvom priamych prenosov Eurošportu ho budú vidieť ľudia na celom svete. Svojimi výkonmi pomôže podľa britského manažéra zviditeľniť Slovensko na najvyššej medzinárodnej úrovni.

Richard vyhral sedem pretekov European F3 Open Cup 2013 a v závere roka absolvoval aj testy v Auto GP. V monoposte tímu Zele Racing bol najrýchlejším zo všetkých nováčikov:

"Som rád, že budem mať za sebou takých skúsených manažérov. Len s ich podporou a ďalších partnerov sa mi môže podariť ďalší krok k splneniu veľkého sna – dostať sa do formuly 1," povedal talentovaný pretekár.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.