Utorok, 03 december 2019

Rozlúčkovými pretekmi so sezónou 2019 formuly 1 bola Veľká cena Abú Dhabí. Vyhral ju nový, už šesťnásobný majster sveta, Brit Lewis Hamilton. Triumfoval spôsobom štart – cieľ a potvrdil svoju suverenitu aj v posledných pretekoch sezóny 2019 a pripísal sa už 84. víťazstvo v kariére. Druhý v cieli bol Holanďan Max Verstappen a tretí Monačan Charles Leclerc.

Hamilton
Brit Lewis Hamilton v parádnom "kolotoči" po víťazstve v Abú Dhabí

Pondelok, 18 november 2019

Preteky Veľkej ceny formuly 1 mali dramatický záver so šťastným koncom pre Red Bull a Verstappena, ktotý vyhral pred Gaslym z "juniorského" Toro Rosso a Hamiltonom z tímu Mercedes. Oba monoposty Ferrari štyri kolá pred koncom pretekov po vzájomnej kolízii z pretekov odstúpili.

Leclerc
Leclercovo Ferrari s defektom pneumatiky a odtrhnutým závesom pravého predného kolesa po kolízii s druhým monopostom Ferrari v sedle s Vettelom

Pondelok, 04 november 2019

Hamilton na Veľkej cene USA preteky nevyhral, ale po šiesty raz oslavuje vo formule 1titul majstra sveta. Víťazstvo si odnáša do Fínska Bottas. Tretí skončil Holanďan Verstappen.

Lewis-Hamiltom
Lewis Hamilton získal po VC USA v predstihu už šiesty titul majstra sveta

Pondelok, 28 október 2019

Z víťazstva v Mexiku sa tešil Hamilton na mercedese pred Vettelom z Ferrari a druhým pilotom mercedesa Bottasom. Druhý pilot Ferrari Leclerc skončil štvrtý. Piate miesto obsadil Thajčan Albon a šieste Verstappen, obaja na monopostoch Red Bull.

Vatteri-Bottas
Fín Vatteri Bottas si po treťom mieste v Mexiku drží šancu na zisk titulu

Pondelok, 14 október 2019

Preteky Veľkej ceny Japonska sa nevyvíjali dobre pre Ferrari, ktoré s Vettelom a Leclercom vyhrali kvalifikáciu a stáli v prvom rade na štartovom rošte. Viac sa darilo pilotom mercedesu. Bottas preteky vyhral, Vettel s vypätím všetkých síl bol druhý tesne pred Hamiltonom.

Kimi-Raikkonen
Kimi Räikkönen nemá v talianskej stajni Alfa Romeo dobrú sezónu. V Japonsku bol štrnásty a znovu nebodoval.

Nedeľa, 29 september 2019

Ferrari malo na Veľkej cene Ruska v Soči nádej na ďalší super výsledok a ukázať, že úspechy z posledných troch veľkých cien formuly 1 neboli pre taliansku stajňu náhodné.

Ferrari-pit-line
Vettel v boxe, potom ešte prešiel jeden okruh a pre technické problémy odstúpil

Streda, 25 september 2019

Veľká cena Singapuru, pätnáste preteky seriálu majstrovstiev sveta formuly 1, sa stala korisťou Sebastiana Vettela zo stajne Ferrari. Nemecký štvornásobný majster sveta vyhral preteky po viac ako rok a mesiac trvajúcej pauze. Druhý skončil jeho tímový partner Monačan Cherles Leclerc a tretí bol Holanďan Max Verstappen na Red Bulle.

Vettel-Leclerc

Vettel zvíťazil v Singapure pred tímovým partnerom z Ferrari Leclercom

Pondelok, 09 september 2019

Tak dramatické preteky formula 1 už dávno nezažila. Fantastické divadlo sa odohrávalo práve v kolíske motoristického športu, v Taliansku, na Monze, v rodiskovej krajine Enza Ferrariho, ktorého meno má aj včerajší víťazný monopost v kokpite s 21-ročným Monačanom Charlesom Leclercom.

1-Ferrari-Leclerc

Pondelok, 02 september 2019

Charles Leclerc na monoposte Ferrari, jazdec z monackého kráľovstva, sa v Belgicku na okruhu Spa-Francorchamps stal prvý raz vo svojej kariére víťazom pretekov formuly 1. Na druhom a treťom mieste skončili mercedesy s jazdcami Britom Hamiltonom a Fínom Bottasom.

1-Leclerc

Utorok, 06 august 2019

Holanďan Verstappen vyhral na Veľkej cene Maďarska po prvý raz v kariére kvalifikáciu, v pretekoch viedol až do 67 kola, ale tri kolá pred koncom sa pre zlú tímovú stratégiu dostal pred neho Brit Hamiltom a zvíťazil.

Verstappen-a-Hamilton

Verstappen a Hamilton vo chvíli, keď Brit útočil na Holanďana a na víťazstvo

Pondelok, 15 júl 2019

Veľkú cenu V. Británie na okruhu Silverstone, desiate preteky formuly 1, vyhral domáci jazdec Lewis Hamilton pred Fínom Valtteri Bottasom a Monačanom Charlesom Leclercom. Pre Hamiltona je to už siedme tohtoročné víťazstvo v F1 a šiesta výhra na VC V. Británie, čo je najviac v histórii.

Verstappen - Vettel
Kolízia Holanďana Maxa Verstappena s Nemcom Sebastianom Vettelom dopadla horšie pre Nemca, ktorý po nej stratil šancu bojovať o víťazstvo v pretekoch

Nedeľa, 30 jún 2019

Víťazom Veľkej ceny Rakúska formuly 1na okruhu Red Bull v Spielbergu je Holanďan Max Verstappen. Vyhral po jemu vlastnom tvrdom a nešetrnom útoku na Monačana Carlesa Leclerca. Tretí v cieli bol Fín Vartteri Bottas.

Ferrari v Verstappem
Charles Leclerc a Max Verstappen v momente predbiehania

Streda, 12 jún 2019

Pre Ferrari sa v Kanade črtalo prvé tohtoročné víťazstvo. Vettel vyhral kvalifikáciu, výborne odštartoval do pretekov a jazdil na čele až do cieľa. V závere pretekov však po šmyku vyletel mimo trať, prešiel neovládaným šmykom na trávnik, odtiaľ späť na dráhu a pokračoval v pretekoch.

Hamilton - Vettel
Súboj Vettel–Hamilton. V cieli bol prvý Nemec, po penalizácii Hamilton.

Utorok, 28 máj 2019

Po Veľkej cene Monaka, šiestom podujatí seriálu majstrovstiev sveta formuly1, má seriál favoritov na majstra sveta pre tento rok. Veľká prevaha monopostov mercedes naznačuje, že by ním mohol byť Brit Hamilton alebo Fín Bottas.

Incident Bottas-Verstappen
Bottas v boxovej uličke a uponáhľaný Verstappen, a kolízia bola na svete

Utorok, 30 apríl 2019

Ani zo štvrtých pretekov seriálu F1 nevyšiel tím Ferrari víťazne, aj keď pred pretekmi pre stajňu z Maranella to vyzeralo dosť nádejne.

Valteri Bottas
Valteri Bottas, víťaz Veľkej ceny Azerbajdžanu

Utorok, 16 apríl 2019

Nadradenosť ferrari z predsezónneho testovania je minulosťou a už tretím pretekom v začínajúcej sezóne dominujú v pretekoch formuly 1 mercedesy.

Mercedes - Ferrari

Pondelok, 01 apríl 2019

Monačan Charles Leclerc, nováčik vo farbách Ferrari, ktorý nahradil Kimiho Räikkönena, mal víťazstvo na VC Bahrajnu F1 na dosah. Krátko pred koncom pretekov však jeho motor začal strácať výkon a Leclerc bol rád, že bol v cieli tretí.

Leclerc
Smutný Charles Leclerc (vpravo) na stupni víťazov, vedľa neho víťaz Hamilton

Pondelok, 18 marec 2019

Valteri Bottas víťazstvom na Veľkej cene Austrálie otvoril novú sezónu formuly 1. Z druhej pozície na štarte vydareným štartom prekvapil víťaza kvalifikácie a tímového partnera z mercedesu Lewisa Hamiltova a vedenie v pretekoch si udržal až do cieľa.

1 Ricciardo - Renault
Austrálčan čan Daniel Ricciardo po poškodení predného krídla preteky nedokončil

Utorok, 23 október 2018

Fínsky pilot formuly1 Kimi Räikkönen zvíťazil na Veľkej cenu USA. Po piatich rokoch tak vystúpil znovu na najvyšší stupienok. Teraz po boku s druhým Holanďanom Verstappenom a Britom Hamiltonom.

1 Kimi Raikkonen
Kimi Räikkönen sa dočkal po piatich rokoch víťazstva, zvíťazil vo Veľkej cene USA, zároveň je to jeho prvé víťazstvo v sedle monopostu Ferrari
Stránky: 1 2 3 4 5 6 ... 11 Ďalšia »