Rosberg obhájil víťazstvo v Brazílii

Nedeľa, 15 november 2015

Nemecký pilot formule 1 Nico Rosberg zvíťazil v kvalifikácii na Veľkú cenu Brazílie na okruhu Interlagos v Sau Paulo a potom aj v pretekoch. Zopakoval tak svoj úspech spred dvoch týždňov z Mexika, kde po vyhratej kvalifikáciu vyhral aj preteky. Druhý skončil Brit Lewis Hamilton a tretí Nemec Sebastian Vettel.

Max Verstappen
Max Verstappen, nováčik a najmladší účastník seriálu, skončil v Brazílii na 10. mieste

Nico Rosberg môže ľutovať, že forma akú má teraz v závere tohtoročného seriálu, neprišla skôr, aby tak mohol bojovať s partnerom z tímu Mercedes Lewisom Hamiltonom o titul majstra sveta. Rosberg bol v Brazílii o takmer osem sekúnd rýchlejší ako Hamilton a od Vettela o viac ako 14 sekúnd. Rosberg tak po víťazstve v Brazílii definitívne rozhodol o svojom celkovom druhom mieste v tohtoročnom seriáli a zopakoval vlaňajšie víťazstvo, kým jeho tímový partner tu doteraz ani raz nevyhral a v Brazílii nedokázal vyhrať ani na deviaty pokus.

Nico Rosberg, tridsaťročný syn fínskeho otca, bývalého majstra sveta formuly 1, a nemeckej matky, dosiahol piate víťazstvo v sezóne a celkové 13. v kariére. Neúspešný boj o titul majstra sveta mu vyniesol aspoň titul vicemajstra a krajana Sebastiana Vettela na Ferrari, štvornásobného majstra sveta, ktorý v Brazílii skončil tretí, definitívne z tohto boja vyradil.

Štvrtý skončil druhý pilot Ferrari Kimi Räikkönen, piaty jeho krajan Valtteri Bottas z tímu Williams a šiesty Nemec Nico Hülkenberg z Force India. V najlepšej desiatke skončili ešte Rus Kviat na Red Bulle a Brazílčan Felipe Massa, druhý člen tímu Williams, ktorí osadili siedme a ôsme miesto. V Brazílii desiatku najlepších uzatvárali Francúz Grosjean a Holanďan Verstappen.

Brazílčana Massu po pretekoch diskvalifikovali po tom, ako sa zistilo, že jeho pravá zadná pneumatika vraj nebola v súlade s maximálnou povolenou teplotou pred štartom pretekov.

Záverečné preteky seriáli sa uskutočnia 29. novembra v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch.