V Brazílii vyhral Rosberg. Hamilton však bližšie k titulu

Pondelok, 10 november 2014

Nemec Nico Rosberg zvíťazil spôsobom štart cieľ vo Veľkej cene Brazílie formuly 1 a oživil tak pred poslednými pretekmi v Abu Dhabí svoju nádej na titul majstra sveta. Druhý skončil jeho najväčší konkurent a súčasný líder seriálu Brit Lewis Hamilton. Tretie miesto a " bronzová" pozícia na stupni víťazov patrila k veľkej radosti brazílskeho publika domácemu Felipe Massovi.

1 Rosberg - Hamilton
Situácia, ktorá výstižne charakterizovala priebeh pretekov v Brazílii: na čele Nico Rosberg, ktorý preteky vyhral, za ním jeho najväčší konkurent o titul Lewis Hamilton

Kvalifikáciu vyhral Rosberg pred Hamiltonom, takže boj o víťazstvo v predposledných pretekoch seriálu sa mohol začať už od štartu. Rosberg využil pol position a dostal sa hneď do vedenia. To si udržal pred Hamiltonom až do konca pretekov, aj keď v závere sa čakal Britov útok na víťazstvo, ku ktorému nakoniec nedošlo.

2 Felipe Massa
Druhý raz na stupni víťazov. Felipe Massa po treťom mieste v Taliansku tretí aj doma.

Možno aj preto, že Hamilton si to vykalkuloval tak, že aj keď teraz stratí na Rosberga sedem bodov, náskok 17 bodov po Brazílii mu na titul vystačí. Aj po prípadnom víťazstve Rosberga v posledných pretekoch seriálu v Abú Dhabí. Hamiltonovi bude na titul stačiť aj druhé miesto, keďže pri dvojnásobnom bodovaní získa víťaz 50 bodov a druhý 36 bodov.

3 Jenson Button
Spoľahlivý a výborný Jenson Button. Pri väčšej spoľahlivosti McLarenu mohol byť vyššie.

Tretie miesto pre domáceho jazdca Felipe Massu (Williams) je spravodlivým vyjadrením jeho výkonu, keďže prakticky počas celých pretekov sa držal na tretej pozícii. Získal ho napriek 5-sekundovej penalizácii za prekročenie rýchlosti v boxoch. Druhý pilot Williamsu, Bottas, mal problémy s bezpečnostnými pásmi. Ich opravou stratil veľa času a skončil až desiaty.

4 Fernando Alonso
Vo Ferrari nemali dobrú sezónu. Nemal ju ani Alonso. Kam zamieri po skončení sezóny?

Permanentne dobrý výkon podáva Brit Jenson Button (McLaren). Jeho štvrté miesto v Brazílii pred Nemcom Vettelom (Red Bull) je zaslúžené. Vettel tentoraz skončil pred svojím tímovým partnerom Danielom Ricciardom, keďže Austrálčan odstúpil v 40. kole pre problémy s prednou nápravou.

5 Rosberg - Hamilton
Rosberg alebo Hamilton? Kto získa titul? Premiérovo Rosberg, či po tretí raz Hamilton?

Bodku za seriálom urobia posledné preteky seriálu. Uskutočnia sa 23. novembra v Abú Dhabí v Spojených arabských emirátoch. Tu spoznáme aj nového majstra sveta pre rok 2014. Bude ním aktuálny líder seriálu Brit Lewis Hamilton, alebo Nemec Nico Rosberg?